Afbeelding
Bosbad Leersum

Reijer uit Elst (7 jaar) geniet van helikoptervlucht

22 juli 2025 om 10:03 Activiteiten Nieuws uit Rhenen

ELST Ter opening van de nieuwe waterglijbaan in Bosbad Leersum won de zevenjarige Reijer Wortman uit Elst een helikoptervlucht, waarmee hij op 18 juli samen met zijn vader over de regio - en natuurlijk ook over het Bosbad vloog.

door Edith Hazelzet

Berry Weppelman, bedrijfsleider van Bosbad Leersum, vertelt enthousiast hoe Reijer zijn prijs beleefde. ,,Na de trekking van de prijzen op zaterdag 5 juli belde ik het nummer op het winnende kaartje. Het bleek te gaan om een zevenjarige jongen die hier regelmatig zwemt vanuit Elst. Zijn moeder zei door de telefoon dat ze er kippenvel van had, zo mooi vond ze het dat haar zoon zo’n prachtige prijs had gewonnen.”

GEZONDE SPANNING

De vlucht werd verzorgd door HeliFlight vanaf vliegveld Stroe. ,,Eigenlijk zouden ze woensdag vliegen, maar toen was het weer niet goed en dat was zonde. Het werd verschoven, dus Reijer moest nog twee nachtjes extra slapen totdat hij zijn hoofdprijs kreeg.” Al was hij vrijdag vrij, toch ging Weppelman naar Stroe: ,,Ja, dat wil je toch even meemaken namens het Bosbad. Reijer zat al te wachten met het hele gezin. Hij nam zijn vader mee de lucht in. Beiden hadden nog niet eerder gevlogen, dus er was sprake van gezonde spanning. We gingen even zitten voor de uitleg van wat er ging gebeuren en toen vroeg de helikopterpiloot Reijer waar hij allemaal heen zou willen vliegen. Die kon niet stilzitten, maar hij wist wel precies te melden wat hij wilde.”

EVEN ZWAAIEN

Na eerst een fotosessie volgden nog instructies in de helikopter en toen ging Reijer dan eindelijk echt de lucht in. Weppelman: ,,Richting Leersum, want als eerst wilde hij een rondje vliegen over het Bosbad. Ze stegen om 14.18 uur op in Stroe en cirkelden om 14.25 uur al rond het bad. Zo’n helikopter vliegt gemiddeld zo’n 250 kilometer per uur. Ik was letterlijk het terrein in Stroe nog niet af, of ik kreeg al een berichtje van mijn collega’s in het bad dat ze de helikopter zagen. Natuurlijk hebben ze dat even gefilmd voor Reijer. Daarna wilde hij over zijn eigen huis in Elst vliegen en langs opa en oma in Achterberg, om even naar hen te zwaaien. Maar daar mochten ze niet zo laag als hier in Leersum, in verband met de dierentuin. Ik was er niet bij toen ze landden, maar Reijers moeder heeft me naderhand telefonisch verteld dat haar zoon en man enorm hadden genoten. Het was echt een heel bijzondere ervaring voor hen geweest. Die prijs is dus supergoed terecht gekomen”, besluit Weppelman.

Bron: Bosbad Leersum

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Mail de redactie
Meld een correctie

Edith Hazelzet
Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie