Afbeelding
Fotostudio7
De specialist

Regel jouw digitale nalatenschap

25 april 2023 om 13:16 Zakelijk

VEENENDAAL Mark Terlage is uitvaartverzorger. Samen met Carla, Klasine en Anneke helpt hij families het afscheid van een dierbare vorm te geven. Na een overlijden moet er veel geregeld en afgewikkeld worden. Denk daarbij ook aan het opzeggen van online bankrekeningen en abonnementen en het afsluiten van social media accounts. Zonder de juiste inloggegevens, wordt dat een hele klus!

,,Ons leven speelt zich meer en meer ook online af. Niemand ontkomt aan het aanmaken van wachtwoorden en pincodes voor bijvoorbeeld online bankieren, verzekeren en winkelen”, zegt Mark Terlage. ,,Om het scherm van je mobiele telefoon te ontgrendelen, is vaak al een code nodig. En dan zijn er nog sociale media zoals Whatsapp en Facebook.” 

,,Als jouw accounts na jouw overlijden niet kunnen worden afgesloten, dan leef je -zonder dat je dat wilt- online nog jaren voort”, vervolgt Mark. ,,Dat kan pijnlijk zijn voor wie achterblijven. Als geliefden afscheid van je hebben genomen, dan willen ze jouw accounts kunnen afsluiten en abonnementen kunnen opzeggen. Maar hoe doen ze dat als ze de wachtwoorden en pincodes niet weten…?”

ROZE BOEKJE

Mark en zijn collega’s adviseren om de ‘digitale nalatenschap’ goed te regelen. Mark: ,,Dat kan heel eenvoudig. Er zijn online mogelijkheden om al je wachtwoorden op één plek op te slaan, maar je kunt het ook aanpakken zoals mijn vrouw Diana en ik. Bij ons thuis is ‘het roze boekje’ een begrip. Als Diana of ik een wachtwoord of pincode aanmaken, dan schrijven we dat op in het roze boekje. Wij hebben gekozen voor een adresboekje met a t/m z-indeling, zodat we de codes op alfabet kunnen noteren. Zorg ervoor dat de familie van het bestaan van het boekje af weet. Een tip: zeg na een overlijden het telefoonabonnement en e-mailaccount als laatste op, want als je accounts wilt afsluiten en abonnementen wilt opzeggen, sturen veel bedrijven instructies daarvoor via sms of e-mail. Daar moet je dan nog wel bij kunnen natuurlijk.”

ROUWKAART DELEN

Door vandaag jouw digitale nalatenschap goed te regelen, bespaar je geliefden na jouw overlijden veel speurwerk. Mark: ,,Wij zien familieleden regelmatig zuchten van verlichting als blijkt dat dit soort zaken goed geregeld is. Bedenk ook of je wilt dat jouw rouwkaart via social media wordt gedeeld. Wij kunnen een mooie, digitale afbeelding van jouw rouwkaart verzorgen, die door geliefden met hun eigen netwerk kan worden gedeeld. Wij kunnen dat als uitvaartverzorger via onze accounts doen, maar ons netwerk is het jouwe niet. Wij kiezen er liever voor om dat aan de familie over te laten. De reacties daarop komen dan ook direct op de juiste plek terecht.”

Heb je vragen over jouw digitale nalatenschap of wil je ook andere laatste wensen vastleggen, neem dan contact op met Mark en zijn collega’s. Ze zijn je graag van dienst. 

Dit artikel wordt u aangeboden door Mark Terlage Uitvaartzorg, Parallelweg 30 Veenendaal, 0318-300725, info@markterlageuitvaartzorg.nl, www.markterlageuitvaartzorg.nl

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie