
Maanden vertraging voor verwijderen hoogspanning in Veenendaal
24 september 2026 om 14:23 Duurzaamheid Nieuws uit VeenendaalVEENENDAAL Het verwijderen van hoogspanningslijnen en -masten in Veenendaal loopt maanden vertraging op. Dat heeft netbeheerder TenneT laten weten in een brief aan omwonenden. Reden: de leveringszekerheid van stroom kan niet volledig gegarandeerd worden.
,,Voor TenneT staat een betrouwbare elektriciteitsvoorziening voorop. Om de elektriciteitsverbinding veilig en betrouwbaar om te schakelen van de bovengrondse naar de nieuwe ondergrondse verbinding, moeten we tijdelijk een deel van het elektriciteitsnet uit bedrijf nemen. Dat doen we alleen als we zeker weten dat de tijdelijke noodopstelling ook bij een storing betrouwbaar functioneert. Uit testen blijkt dat dit nu niet het geval is en hiervoor aanvullende werkzaamheden nodig zijn.”
ELEKTRICITEITSNET HARD NODIG IN DE WINTER
,,We kunnen de aanvullende werkzaamheden door de aankomende winterperiode nu niet uitvoeren. In de wintermaanden is het elektriciteitsverbruik hoog en wordt het elektriciteitsnet zwaar belast. Daarnaast is er in de regio Utrecht, waaronder Veenendaal, sprake van netcongestie. We hebben de beschikbare capaciteit op het elektriciteitsnet daarom in de winter hard nodig en kunnen een deel van het elektriciteitsnet niet langdurig uit bedrijf nemen voor deze werkzaamheden.”
Een nieuwe planning voor het verwijderen van de bovengrondse hoogspanningslijnen en masten in Veenendaal is nog niet bekend, maar duidelijk is dat er maanden vertraging wordt opgelopen. ,,We verwachten de werkzaamheden niet eerder dan in het voorjaar van 2027 te kunnen hervatten. Zodra we meer zekerheid hebben over wanneer we waar aan het werk gaan, informeren we u opnieuw”, aldus TenneT.
WAT GEBEURT ER DE KOMENDE PERIODE?
In de tussentijd worden werkzaamheden waar mogelijk afgerond en worden tijdelijke werkterreinen zoveel mogelijk opgeruimd, vervolgt TenneT. ,,Zo brengen we het werkterrein bij de sportvelden zoveel mogelijk terug, zodat parkeerplaatsen weer beschikbaar komen. De tijdelijke hoogspanningsmast op deze locatie moet voorlopig blijven staan.”
Het is niet de eerste vertraging voor het project. Aanvankelijk zou het begin 2025 al helemaal afgerond zijn. Dat is inmiddels opgeschoven naar in ieder geval 2028. ,,Maar het doel van het project verandert niet”, stelt TenneT. ,,De nieuwe ondergrondse hoogspanningsverbinding is aangelegd en de resterende bovengrondse hoogspanningslijnen en masten worden nog steeds verwijderd. Alleen het moment waarop we deze werkzaamheden uitvoeren, schuift op.”
















