
Er wordt nog steeds te hard gereden op de Rijksstraatweg in Elst
23 oktober 2024 om 15:10 Verkeer en vervoer Nieuws uit RhenenELST Er wordt nog steeds te hard gereden op de Rijksstraatweg in Elst. De Actiegroep ‘Veilig door Elst’ heeft de Provinciale Statenleden onlangs daarop aangesproken en gepleit voor een goede aanpak om de weg veiliger te maken.
door Sander van Opstal
Er mag slechts dertig kilometer km per uur gereden worden maar dat wordt zelden gehaald. Leden van de actiegroep hebben over langere periodes snelheidsmetingen gedaan en geconstateerd dat de overgrote meerderheid van de automobilisten veel te hard rijdt, namelijk 52 kilometer per uur.
REGELMATIG ONGELUKKEN
Dat was de situatie in maart dit jaar maar sindsdien wordt er nog harder gereden, namelijk gemiddeld bijna zestig kilometer per uur. Dat hebben metingen met de lasergun uitgewezen. Zo wordt de weg er niet veiliger op en er zijn dan ook regelmatig ongelukken. Een goede oplossing lijkt moeilijk te vinden. Iedereen beseft dat een veilige en voorspoedige verkeersafwikkeling in ieders belang is maar dat zal voor de Rijksstraatweg niet eenvoudig zijn. Een rustige, autoluwe straat zal het ook nooit kunnen worden.
CONCREET WENSENLIJSTJE
Maar dat is ook niet wat de actiegroep wil. Men rijdt immers zelf ook auto. De groep heeft een concreet wensenlijstje bij de provincie neergelegd: het huidige fietspad verbreden en maak een duidelijke belijning zodat de weg optisch smaller lijkt; maak duidelijk dat er door een dorpskern wordt gereden door print op de weg aan te brengen met daarop te lezen ‘Automobilist-te-gast’; leg twee of meer verhoogde oversteekplaatsen aan en maak die goed zichtbaar bijvoorbeeld door een glow in the dark-verlichting aan te brengen (verf met speciale lichtgevende kleurstof); verbeter de handhaving van de dertig kilometer-beperking door een flitspaal neer te zetten en dat ook duidelijk maken aan de weggebruikers.
Daarmee heeft de actiegroep een naar eigen zeggen concreet wensenlijstje neergelegd dat volgens de indieners niet al te duur hoeft te zijn. De inbreng door de Elsterse actiegroep werd gewaardeerd. De Statenleden luisterden aandachtig en stelden enkele verhelderende vragen. Toezeggingen werden niet gedaan zodat de toekomst nog ongewis is.
Op 4 juli vorig jaar heeft de voltallige gemeenteraad van Rhenen een motie aangenomen waarin aangedrongen wordt op een veilige verkeerssituatie in Elst. De wethouders Gert van Laar en Dick Poortinga kunnen, gesteund door deze motie en door deze nieuwe cijfers, de voorstellen van de actiegroep ondersteunen bij de provincie Utrecht.











