
In beeld: Bezoekers leren over eigen teelt en creativiteit op IVN-moestuin De Duiventoren
25 juli 2026 om 17:52 ActiviteitenRHENEN Op IVN-moestuin De Duiventoren viel zaterdag 25 juli veel te ontdekken. Tijdens de open tuinochtend kregen bezoekers een kijkje in de wereld van het zelf telen van groenten, fruit en kruiden. Vrijwilligers gaven uitleg over het zaaien, verzorgen en oogsten van voedingsmiddelen uit eigen moestuin.
door Jan van den Brink
Ook vertelden de vrijwilligers hoe belangrijk een gezonde bodem, voldoende water en biodiversiteit zijn voor een goede oogst. Zo kregen bezoekers praktische inspiratie om thuis zelf groenten of kruiden te verbouwen.
CYANOTYPE
Daarnaast werd een workshop cyanotype georganiseerd. Met deze historische fotografische techniek werden bladeren, bloemen en andere planten op lichtgevoelig papier gelegd. Door de werking van zonlicht ontstonden karakteristieke diepblauwe afdrukken. De deelnemers ontdekten dat geduld en nauwkeurigheid worden beloond met unieke kunstwerken uit de natuur.
TUINWERK
Ondertussen ging het gewone tuinwerk gewoon door. Vrijwilligers verzorgden de planten en gaven de dorstige gewassen volop water. Zo bood de dag een inspirerende combinatie van natuurbeleving, creativiteit, duurzaamheid en gezond voedsel uit eigen tuin.


















