Afbeelding
Gemeente Veenendaal

Jantina van de Lustgraaf wint jongerenprijs de Veense Kei 2026

23 juli 2026 om 15:50 Maatschappelijk

VEENENDAAL Wethouder Jonathan van den Heuvel maakte woensdag 22 juli bekend dat de 17-jarige Jantina van de Lustgraaf de winnaar is van de jongerenprijs de Veense Kei 2026.

,,Jantina kreeg de prijs omdat zij mantelzorger is voor haar zus met niet-aangeboren hersenletsel (NAH). Naast haar rol als jonge mantelzorger doet zij ook vrijwilligerswerk voor een gezin in Veenendaal. Ondanks de lichamelijke klachten waar zij zelf mee te maken heeft, blijft zij positief, behulpzaam en veerkrachtig. Met haar zorgzaamheid, doorzettingsvermogen en aandacht voor anderen maakt Jantina iedere dag een verschil”, aldus de gemeente Veenendaal in een persbericht.

‘INSPIRATIE VOOR MENSEN IN VEENENDAAL’

,,Jantina is iemand die altijd voor anderen klaarstaat. Tegelijkertijd krijgt ze zelf ook de nodige uitdagingen op haar pad. Dat ze ondanks alles zo positief, betrokken en energiek blijft, verdient veel waardering. Jantina laat zien hoe groot het verschil kan zijn dat één jongere maakt. Ze is een inspiratie voor veel jongeren én volwassenen in Veenendaal. Daarom verdient zij de Jongerenprijs de Veense Kei”, aldus wethouder Jonathan van den Heuvel. 

ANDERE GENOMINEERDEN

Een vakkundige jury heeft uit de aanmeldingen een top-3 gekozen. Naast Jantina waren dat Yasmine Clement (19 jaar) en Jelte Kooistra (17 jaar). ,,Yasmine zet zich via Netwerk voor Jou belangeloos in voor inwoners van Veenendaal die een steuntje in de rug kunnen gebruiken. Of het nu gaat om helpen bij een verhuizing, een tuin opknappen, spullen wegbrengen of wekelijks afspreken met een meisje dat moeite heeft om vrienden te maken: Yasmine staat klaar met praktische hulp, een luisterend oor en oprechte aandacht voor de ander”, aldus de gemeente.

,,Jelte zet zich, naast zijn opleiding bij defensie, in voor mensen die extra aandacht en hulp kunnen gebruiken. Hij doet dit via Netwerk voor Jou. Naast zijn praktische hulp als vrijwilliger bouwde hij een bijzondere band op met zijn maatje H. Samen drinken ze koffie, kijken ze Formule 1 en gaan ze eropuit, waardoor Jelte niet alleen hulp biedt, maar vooral gezelschap, aandacht en vriendschap”, aldus de gemeente.

BIJZONDERE BIJDRAGE

De jury is van mening dat alle genomineerden een bijzondere vrijwillige bijdrage leveren aan de Veenendaalse samenleving. Maar het verhaal van Jantina sprong er volgens de jury net iets meer bovenuit.

DE PRIJS

Deze prijs is een stimulans én een beloning voor jongeren van 8 tot 23 jaar die zich inzetten voor een mooier, leefbaarder en socialer Veenendaal. De prijs bestaat uit een Twinkeling cadeaubon van € 100,- en een oorkonde.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie