
Veenendaal wil aansluiten bij Regionale Veiligheidsstrategie
17 januari 2023 om 07:39 PolitiekVEENENDAAL Veiligheid is een belangrijk punt op de agenda voor de gemeente deze maand. Naast dat de raad is gevraagd na te denken over een nieuw Integraal Veiligheidsplan, heeft het college ad hoc en kortdag gevraagd ook in te stemmen met de Regionale Veiligheidsstrategie.
,,In de Regionale Veiligheidsstrategie stellen de 38 gemeenten, het openbaar ministerie (OM) en de politie van Midden-Nederland prioriteiten om samen focus aan te brengen ten behoeve van de regionale inzet. Deze Veiligheidsstrategie komt niet in de plaats van lokale afspraken en de Integrale Veiligheidsplannen (IVP), maar zijn juist aanvullend en ondersteunend hieraan. Net voor de feestdagen hebben we, zonder tijdige aankondiging vooraf en vrij onverwacht, de concept Regionale Veiligheidsstrategie 2023-2026 ontvangen”, geeft het college aan. Omdat de raad ook al nadenkt over een nieuw IVP, vragen burgemeester en wethouders dan ook gelijk deze veiligheidspunten te beoordelen.
GROOT GEBIED ,,De Regionale Veiligheidsstrategie gaat over een veel groter gebied dan bijvoorbeeld het Integraal Veiligheidsplan. Maar de punten sluiten aan bij waar we in de samenwerking in de directe regio en Veenendaal al aan werken. Wij stellen de raad dan ook voor als Veenendaal verder geen zienswijze te hebben op deze strategie’’, geeft wethouder Martijn Beek aan. ,,De Regionale prioriteiten in deze Veiligheidsstrategie zijn: Georganiseerde Ondermijnende Criminaliteit, inclusief mensenhandel, Digitale Veiligheid en Cybercrime en Maatschappelijke Onrust. Deze prioriteiten zijn voor de komende vier jaar niet in steen gebeiteld. Daarbinnen bewegen we mee met de ontwikkelingen in de samenleving. En zo nodig passen we onderweg aan”, stelt burgemeester Gerhard van den Top van Hilversum als voorzitter bestuurlijke werkgroep RVS 23-26.
KANTTEKENING Het college geeft de raad aan dat zij adviseert hier geen zienswijze op te hebben: ,,Het is voor de gemeente Veenendaal van belang dat er lokaal gebruik gemaakt kan worden van de ondersteuning die bureau RVS aan gemeenten, politie en OM biedt en dat de regionale en lokale focus voor de komende jaren naar dezelfde onderwerpen uit gaat. Dit zodat capaciteit, mensen en middelen, slim benut en ingezet kan worden én we bovenlokaal van elkaar leren en gebruik maken van ervaringen die in de regio worden opgedaan.”
Wel stellen burgemeester en wethouders voor dat Veenendaal aangeeft meer gebruik te laten maken van moderne middelen. ,,Denk daarbij aan technische middelen ten behoeve van verkeers- en snelheidsovertredingen of bredere slimme inzet van cameratoezicht.”
Door Peter Kuijpers















