Afbeelding
Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug

Soorten Challenge keert terug: samen op zoek naar zoveel mogelijk planten- en dierensoorten

6 mei 2026 om 14:18 Natuur en milieu Nieuws uit Rhenen Nieuws uit Veenendaal

VEENENDAAL Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug houdt van 9 mei tot en met 7 juni opnieuw de Soorten Challenge. ,,Na een succesvolle eerste editie in 2025 nodigen we bewoners en bezoekers dit jaar weer uit om op zoek te gaan naar zoveel mogelijk verschillende planten- en diersoorten op en rondom de Heuvelrug.” 

De challenge is onderdeel van een landelijke competitie tussen 21 nationale parken, die strijden om de titel van ‘meest biodiverse park van Nederland’. Tegelijkertijd vindt er een regionale wedstrijd plaats tussen negen gemeenten op en rond de Heuvelrug: Amersfoort, Baarn, De Bilt, Rhenen, Soest, Utrechtse Heuvelrug, Veenendaal, Woudenberg en Zeist. Zij maken kans op de titel ‘meest biodiverse gemeente van het Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug’.

ZO DOE JE MEE

Het doel is om zo veel mogelijk soorten te ontdekken en vast te leggen, en daarmee de verwondering voor de rijkdom van de natuur met elkaar te delen. Je kan meedoen met geplande activiteiten, zoals een nachtvlinderexcursie met de Vlinderstichting en een excursie met de boswachter in Kwintelooijen. Maar je kan ook zelfstandig op pad gaan met een loep, verrekijker of met behulp van je smartphone - iedere manier van ontdekken is welkom.

Bekijk hier de activiteiten die worden georganiseerd en meld je aan voor deelname: Soorten Challenge Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug - Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug

WAARNEMINGEN DOORGEVEN

De waarnemingen tellen mee voor de Soorten Challenge als ze worden doorgegeven via de app ObsIdentify of direct via Waarneming.nl. ,,Je hoeft geen soortenexpert te zijn om mee te kunnen doen, want ObsIdentify herkent automatisch welke soort je fotografeert! Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug roept mensen wel op om op de paden te blijven, om zo de natuur niet te verstoren.”

STRIJD TUSSEN GEMEENTEN

Tijdens de Soorten Challenge strijden gemeente Utrechtse Heuvelrug, Rhenen, Soest, Baarn, Veenendaal, Woudenberg, De Bilt, Zeist en Amersfoort met elkaar om de titel ‘Meest biodiverse gemeente van het Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug’. Door mee te doen en jouw waarnemingen door te geven help je dus jouw gemeente te winnen. 

Bekijk hier de Soorten Challenge tussen de Gemeenten op Waarneming.nl: Soortenchallenge Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug & gemeenten 2026 - Waarneming.nl

De winnende gemeente wordt op maandagavond 29 juni door het Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug bekend gemaakt tijdens een theatercollege bij Theater Figi in Zeist. De kaarten gaan binnenkort in de verkoop.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie