
Geen aanpassingen aan plan Nordenheem
16 maart 2024 om 14:00 NieuwbouwVEENENDAAL Het college ziet geen aanleiding om wijzigingen voor te stellen bij het plan van een kerkelijk centrum met sociale huur en middenhuur woningen aan de Nordenheem in Veenendaal-Oost. Een vijftal buurtbewoners hadden een reactie gegeven op dit voorgenomen project, net als de Woon Advies Commissie (WAC) Veenendaal.
‘De gemeente Veenendaal heeft een ontwerpbestemmingsplan opgesteld voor de Nordenheem. Om de bouw van circa 60 woningen en een kerkgebouw mogelijk te maken in de vorm van een iconische landmark’, laat zij weten. Hierop zijn verschillende reacties gekomen. ,,Het ging bij de zienswijzen bijvoorbeeld over de schaduwwerking, maar de woning die het betreft ligt verder weg achter het Ontmoetingshuis. Maar het ging tevens over het verkeer, omdat mensen bang zijn voor meer drukte over de Van Essenlaan. Maar dit gebouw is aangesloten via de nieuwe buurt Groenpoort’’, aldus wethouder Engbert Stroobosscher.
BOUWLAGEN
Een viertal reacties gingen over een te veel aan bouwlagen en het type woningen. De eerste wil dat Veenendaal vasthoudt aan maximaal vijf lagen hoog met een deel koopwoningen in plaats van sociale en middenhuurwoningen. Ook een ander maakt bezwaar tegen de 10 woonlagen en ziet juist graag sociale woningbouw en koopappartementen. Daarnaast waren er zorgen over het parkeren. ‘In de berekening is uitgegaan van 60 woningen en voor het kerkelijk centrum 500 zitplaatsen.’ De Woon Advies Commissie wilde weten of Veenendaal nog werkt met actuele cijfers, gezien de reeds gerealiseerde bouwplannen in Veenendaal-Oost.
De gemeente meldt over de hoogte dat de oorspronkelijk bedachte bouwplannen niet meer uitvoerbaar zijn. De mensen die een zienswijze tegen de 10 woonlagen hadden ingediend, konden niet allemaal aangeven waarom dit bezwaarlijk zou zijn. Ook een mix van type huizen is naar gekeken: ‘De woontoren zal in zijn geheel uit huurwoningen bestaan, omdat een mix van koop en huur niet wenselijk is.’ Er zijn reeds afspraken gemaakt met de woningbouwvereniging die de woningen wil bouwen. Auto’s kunnen straks vanaf Nordenheem ook niet via de Van Essenlaan, omdat de gemeente een ‘knip’ (afsluiting) zal maken op De Brink.
PARKEREN
,,Als laatste waren er opmerkingen over het parkeren. Maar de kerk is nu al in het Ontmoetingshuis op zondag, dus is er niet de verwachting dat het straks niet zal passen’’, vervolgt de wethouder. ‘Er worden 56 parkeerplaatsen op eigen terrein gerealiseerd. Het overloopparkeren gebeurt op De Brink’, laat de gemeente weten. Bezoekers van de kerk op zondag komen ofwel op de fiets of zij parkeren nu al in de parkeervakken bij het winkelcentrum. Het college heeft daarmee alle zienswijzen, die op tijd waren binnengekomen, ontvankelijk verklaard. Maar tevens ongegrond en gaat de raad vragen zonder aanpassingen het bestemmingsplan voor dit project vast te stellen.

















