
Twijfel over extra bijdrage Foodvalley
20 februari 2023 om 11:29 PolitiekVEENENDAAL De meerwaarde van Regio Foodvalley is het voor de meeste partijen in de gemeenteraad waard om meer geld beschikbaar te stellen. Wel wilden zij graag weten wat deze kosten zijn. Het college vraagt de raad zo’n 124.000 euro extra bij te dragen in de komende twee jaar. Lokaal Veenendaal en SP overwegen later nog met aanpassingen te komen om deze kosten te drukken.
Regio Foodvalley heeft al aangegeven dat zij voor de periode 2024 tot en met 2027 meer geld nodig heeft, zodat de gemeenteraden in de regio hier nu alvast naar kunnen kijken. D66 was bezorgd dat de 458.000 euro voor het versterken van de strategische slagkracht naar lobbyisten zou gaan. Het college kan melden dat het extra geld met name is voor voorstellen voor een beter ov, betere verbindingen, tot het mogelijk maken van grote woningbouwprojecten. Dennis Weijers (D66) vroeg of het Mobiliteitsfonds geen budget heeft voor onder andere groenere initiatieven dan de auto, zoals ov en fietsen. Volgens wethouder Engbert Stroobosscher is het fonds daar niet voor bedoeld, maar hij wil de ideeën van de partij wel meenemen.
SLAGKRACHT
Dario Castiglione (ProVeenendaal) wil blijven waken dat het extra geld dat nu nodig is niet een permanente verhoging zal zijn. De fractie wilde tevens weten hoe Veenendaal gebruikmaakt van de slagkracht. Het college meent dat met een breed gedragen regionaal belang Regio Foodvalley aan de onderhandeltafel kan zitten bij grote projecten voor deze omgeving. Deze investering levert dan tevens resultaten voor Veenendaal. Jan Breur van de SP ziet de totale kosten wel erg de hoge kant op gaan in tijden die al erg duur zijn. Hij had liever een pas op de plaats gezien: ,,Het zijn dure tijden!’’ Harold Schonewille (CDA) ziet de resultaten vanuit Regio Foodvalley, maar vraagt dan bij de extra slagkracht aandacht voor Human Capital.
KOSTEN
Jaap Pottjewijd (Lokaal Veenendaal) ziet Regio Foodvalley als een ‘Rupsje Nooitgenoeg’ dat iedere keer meer geld vraagt. Zoals voor de huisvestingskosten, waarbij besloten is dat dit regiokantoor in Ede moet zijn. Volgens hem kan dit goedkoper; ook Veenendaal heeft kantoorruimte beschikbaar. Hij kijkt naar een voorstel om de bijdrage uit Veenendaal op de huidige 8,20 euro per inwoner te houden, waar de SP op aanhaakt. Jeroen van Esseveld (ChristenUnie) ziet wel dat meer geld nodig is. Maar zou graag prioriteiten zien waar de bijdragen nu voor nodig zijn en dat Regio Foodvalley niet alles op dit moment op wil lossen. Voor Peter van Yren (VVD) is het een gewaardeerde samenwerking, maar de fractie maakt zich wel zorgen over de verder oplopende kosten.
















