Dick Both: ,,We moeten keuzes maken als we de lasten laag willen houden.
Dick Both: ,,We moeten keuzes maken als we de lasten laag willen houden." Mart Jan van Schothorst

‘Geef mensen de ruimte om mee te denken’

11 maart 2022 om 13:30 Politiek Gemeenteraadsverkiezingen 2022

VEENENDAAL SGP-lijsttrekker Dick Both kijkt positief terug op de afgelopen raadsperiode. ,,Er zijn heel goede dingen gebeurd. Bij de decentralisatie van het sociale domein hebben we voor grote uitdagingen gestaan, die we goed hebben geregeld. We hebben financieel de zaken goed op orde en daaraan heeft wethouder Marco Verloop, die namens ons in het college zit, een belangrijke bijdrage geleverd. We zijn altijd een partij geweest die let op de uitgaven en op de lasten voor onze inwoners. Eén van onze kerntaken is de zorg voor kwetsbare mensen in het sociaal domein. Ons doel is niet om zoveel mogelijk geld in reserve te hebben, maar om er zo goed mogelijk te zijn voor iedereen, ook in onvoorziene omstandigheden.”

door Arjan van den Berg

Hij was ‘mordicus’ tegen een nieuw theater, zeker in de meest luxe variant, en naar zijn overtuiging is het instemmen met de koopzondag door de meerderheid van de raad een ‘dieptepunt’. De extra strijdbaarheid die hem dat geeft, komt goed van pas in de nieuwe campagne onder het motto ‘Bouwen in vertrouwen’. ,,We hadden vijf zetels in de vorige periode en vier in deze, omdat we vijf stemmen te kort hadden. We hebben een stevige campagne opgestart met als inzet om die vijfde zetel terug te krijgen.”

We hebben een stevige campagne opgestart met als inzet om die vijfde zetel terug te krijgen

KEUZES ,,We hebben meer ambities dan middelen. We willen de hoogspanningskabels ondergronds, maar willen ook een upgrade van het stadspark, een verbreding van de Rondweg Oost, een goede infrastructuur, bijna alle partijen, behalve de SGP, willen een nieuwe school bij Groenpoort en een nieuw theater. We moeten keuzes maken als we de lasten laag willen houden. Dus geen nieuw theater! Een ander thema is: hoe lossen we de woningnood op, terwijl Veenendaal wel een goed bereikbare, fijne leefstad blijft?”

Naast zijn positie in de raad is hij graag bezig met zijn organisatieadviesbureau. In zijn vrije tijd klimt hij graag op zijn mountainbike of aan boord van zijn boot in Maurik met zijn vrouw en vier kinderen. Als oud-onderwijzer gaat het onderwijs hem aan het hart en als inwoner van Veenendaal Oost en met ruimtelijke ordening in zijn portefeuille als raadslid volgt hij de ontwikkelingen in Groenpoort, de ontsluiting en het warmtenet met meer dan gemiddelde interesse. 

ACTIEPUNTEN PER WIJK In het verkiezingsprogramma staan naast algemene thema’s als ‘bouwen aan een goed bereikbaar Veenendaal’, ‘bouwen aan een betrouwbare overheid en een veilig Veenendaal’ en ‘bouwen aan zorg op maat’ ook per wijk een aantal actiepunten waarmee de partij met de steun van de kiezer aan de slag hoopt te gaan.

We moeten af van het idee dat de gemeente alles kan

,,We hebben onze 500 leden gevraagd hoe ze hun wijk ervaren en wat aandachtspunten waren en de wijkplannen van de wijkmanagers gebruikt. Elke wijk heeft een andere context en uitdaging. In Oost is er aandacht voor de verkeersontsluiting, terwijl ze zich in het Franse Gat afvragen of en hoe ze terug kunnen komen na de renovatie en hoe hun wijk er dan uit ziet. We willen ook graag per wijk een (schaduw)raadslid dat hun belang behartigt.”

Het werken aan een wijk gaat de gemeente wat de SGP betreft niet alleen doen. ,,We moeten af van het idee dat de gemeente alles kan. Zet mensen in hun kracht om hun verantwoordelijkheid te nemen en geef mensen de ruimte om mee te denken en er zelf iets van te maken. De overheid moet met inwoners in verbinding blijven en hen in staat stellen en uitdagen om naar elkaar om te kijken en Veenendaal mooier te maken.”

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie