
Leerlingen school Juul ontbijten samen met burgemeester Kats
16 oktober 2023 om 13:38 MaatschappelijkVEENENDAAL Geen alledaags ontbijt voor de leerlingen van groep 7/8 van school Juul uit Veenendaal, vorig week. Ze gingen namelijk op bezoek bij burgemeester Gert-Jan Kats van Veenendaal. In de raadszaal hadden ze het over onder meer het belang van een goed en gezond ontbijt. En natuurlijk werd er ook samen ontbeten.
Onder het genot van het ontbijt vertelde de burgemeester over zijn werk, de mooie zaal waar ze in waren én over zijn eigen ontbijtgewoontes. ,,Zelf neem ik graag wat fruit met yoghurt en wat noten, zaden en pitten”, vertelde hij de leerlingen.
Het Burgemeestersontbijt is een initiatief van het Nationaal Schoolontbijt en een mooie kans voor kinderen en de burgemeester om het belang van ontbijten te bespreken. De burgemeester legde het zo uit: ,,Ik vergelijk het met een motortje. Die heeft ook brandstof nodig om te werken. Kinderen hebben de energie uit het ontbijt nodig om te kunnen leren, te spelen en zich goed te kunnen concentreren.”
Dat het ontbijtje daarnaast gezond is, is ook belangrijk. Claudia van den Bergh, JOGG-regisseur bij Sportservice Veenendaal: ,,Door mijn werk ontmoet ik veel docenten en ouders van Veenendaalse kinderen. Broodjes hagelslag zijn vaak een favoriet ontbijt. Hartstikke lekker natuurlijk, maar je krijgt meer en langer energie van een voedzamer ontbijt. Ook horen we dat door armoede sommige kinderen zonder ontbijt op school komen.”
Ook burgemeester Kats benadrukte dit in zijn verhaal: ,,Het is als gemeente belangrijk hier aandacht voor te hebben. Daarom is het goed dat dit initiatief er is en we er nu over praten.”
Wil je meer weten over gezond ontbijten? Op de website van het Voedingscentrum en het Nationaal Schoolontbijt vind je informatie en inspiratie.
















