
Moederhart op Begraafplaats Larikshof: Een plek van herinnering, liefde en verbinding
6 mei 2026 om 12:56 Zakelijk Nieuws uit RhenenRHENEN Rondom Moederdag staan we stil bij moeders in alle vormen. Voor velen is het een dag van liefde en dankbaarheid, maar voor anderen ook een moment van gemis. Vanuit die gedachte hebben Johan en Ramona Knuivers van Knuivers Uitvaart het Moederhart bedacht.
Op zaterdag 9 en zondag 10 mei zal op Begraafplaats Larikshof een groot hart worden geplaatst. Een warme, toegankelijke plek waar iedereen welkom is om stil te staan bij wat ‘moeder’ voor hem of haar betekent. ,,Het hart is er voor álle moeders. Voor de moeder zonder kind, het kind zonder moeder, voor vrouwen die moeder zijn vanuit gevoel, zorg of liefde. Ieder gemis, iedere herinnering en iedere vorm van liefde mag er zijn”, leggen Johan en Ramona uit.
Bezoekers worden uitgenodigd om iets persoonlijks in het hart te hangen, zoals een bloem, een foto, een tekening of een klein voorwerp. Er staan bakjes met bevestigingsmateriaal klaar. Ook zijn er hartjes aanwezig die beschreven en opgehangen mogen worden, zodat iedereen op een eigen manier iets kan achterlaten.
,,Zo groeit het hart uit tot een gezamenlijk en zichtbaar eerbetoon, gevuld met liefde, herinneringen en verbondenheid. Het Moederhart sluit aan bij de visie van Knuivers Uitvaart, waarin persoonlijke aandacht en ruimte voor eigen invulling centraal staan. Met dit initiatief willen we een plek bieden waar mensen zich even gedragen mogen voelen in hun herinnering.”
Het hart is gedurende het Moederdagweekend vrij toegankelijk. In de week van 11 mei wordt het weer verwijderd. Bezoekers zijn zelf verantwoordelijk voor wat zij in het hart hangen. Het advies is om geen kostbare of onvervangbare items te gebruiken.
Met het Moederhart hopen Johan en Ramona een warm gebaar te maken voor de gemeenschap: ,,Een plek waar iedereen, op zijn of haar eigen manier, even stil kan staan bij liefde die blijft.”
Dit artikel wordt u aangeboden door Knuivers uitvaart. Ook profiteren van het grote bereik van de print- en online kanalen van De Rijnpost.nl? Neem dan contact op met Marieke van Egdom (06-83627260, m.v.egdom@bdu.nl), Frans de Kleuver (06-55780474, f.d.kleuver@bdu.nl), Petra Morren (06-21523743, p.morren@bdu.nl) of Roy de Kruijf (06-53900598, r.d.kruijf@bdu.










