
Theater bij de Buren viert lustrum: Veenendaal maakt zich op voor culturele rondgang
11 maart 2024 om 11:04 Podiumkunsten Tips van de redactieVEENENDAAL Huiskamerfestival Theater bij de Buren staat dit jaar voor de vijfde keer op stapel. Het culturele evenement speelt zich volgende maand af op dertig locaties in Veenendaal. Een groot aantal artiesten treedt voor de gelegenheid op in een keur aan theaterdisciplines. Het festival biedt bezoekers een programma met onder meer muziek door solisten, bandjes en koren, voordrachtskunst, theater, dichters en poëten en familievoorstellingen.
Theater bij de Buren beleefde haar debuut in 2018. In 2020 en 2021, de jaren van de coronaperiode, ging het feest niet door. In 2022 werd de draad weer opgepakt. De festivalorganisatie tikt op zondagmiddag 7 april het eerste lustrum aan. Inzet is het bieden van kwalitatief hoogwaardige optredens, te zien en te beleven dicht bij huis, verspreid over Veenendaal.
GRATIS TOEGANG TOT LOCATIES
Deelnemende artiesten presenteren zich per locatie drie keer een half uur. Bezoekers kunnen hun eigen culturele rondje samenstellen op basis van het programmaoverzicht, beschikbaar op de socials, in de vorm van een fysieke festivalgids en als grote advertentie in De Rijnpost. De optredens zijn zo verdeeld over de middag dat iedereen voldoende tijd heeft om tijdig op een volgende zelfgekozen locatie aanwezig te zijn. Optredens beginnen om 14.00, om 15.00 en om 16.00 uur. Toegang tot alle locaties is gratis. Amateurs maar zeker niet amateuristisch, is de leidraad van Theater bij de Buren.
POPULARITEIT
Dat het evenement in haar relatief korte bestaan al kan bogen op een ruime mate van populariteit, laat het enthousiasme zien als de eerste voorbereidingen worden getroffen voor de volgende Theater bij de Buren. Dat zegt althans woordvoerder Diane van Galen van de organisatie. ,,We sturen in de herfst al de eerste berichten rond om de belangstelling te peilen onder eerdere deelnemers om weer mee te doen. Daar wordt niet alleen positief op gereageerd door zowel aanbieders van locaties als door artiesten; zo’n eerste inventarisatie levert ook de eerste concrete aanmeldingen op.”
De populariteit van het evenement moet ook blijken uit de jaarlijkse Theater bij de Buren-rondgang van steevast meer dan duizend bezoekers. Dit jaar zullen een kleine honderd artiesten optreden in dertig huiskamers. En verdeeld over de huiskamers zijn minimaal zestig mensen actief om bezoekers te begeleiden.
KUNST EN CULTUUR BEVORDEREN
Naast Diane van Galen tekenen voor het in goede banen leiden van Theater bij de Buren ook Ned Egan, Henk Attema, Lucie Vloet, Lynn de Jong en Freddie Titjen. De laatste neemt dit jaar afscheid van het team. Theater bij de Buren is ontwikkeld onder de vleugels van Kunstplatform Veenendaal, de stichting die sinds 2008 in Veenendaal kunst en cultuur probeert te bevorderen door het organiseren en stimuleren van verschillende culturele activiteiten.
De programmagids is verkrijgbaar bij alle openbare locaties, zoals de horeca.














