Afbeelding

Veel herrie: kinderboekenschrijvers te gast in Veenendaal

12 oktober 2026 om 09:13 Achtergrond

VEENENDAAL De Kinderboekenweek is zaterdagmiddag in Veenendaal afgesloten met een bezoek van kinderboekenschrijfster Barbara Scholten en kinderboekenschrijver en -illustrator Harmen van Straaten. Dat hij bij Kees en Beer was met zijn prentenboek van Kinderboekenweek2027 was niet te missen.

Kinderen zaten en stonden bij enkele bankjes voor de winkel herrie te maken met verschillende instrumenten. Een uniek Herrieconcert waar in het boek over was geschreven. Een groep dieren begonnen hun concert met instrumenten die na ‘Herrie in de Tent’ kapot waren. Gelukkig kun je ook op andere manieren muziek maken, wat Van Straaten voordeed door te klappen, stampen en te trommelen met zijn vingers. De jonge bezoekers vonden de scheetgeluiden op je hand hilarisch en maakten bij het voorlezen van het verhaal op rijm de zinnen af.
Het programma eindigde met een korte workshop om zelf dieren te tekenen, van een makkelijke tot een moeilijke olifant.

Boekwinkel Het Verhaal aan de overzijde van de straat had een grote cirkel gemaakt bij de kinderafdeling, waar schrijfster Barbara Scholten plaatsnam op een grote stoel. Zij vertelde over haar laatste boek ‘Sloeber’. Waar de hulphond in opleiding niet goed had geluisterd en in een asiel terecht kwam voor mislukte dieren. Met proefkonijnen, pechvogels, een angsthaas en een giraf meteen zwenknek. Af en toe las ze een stukje voor en de kinderen zaten aandachtig te luisteren. Hierna konden zij op zoek naar verschillende tekeningen uit het boek die als een speurtocht door de winkelwaren verspreid. En aan een grote tafel zelf hun eigen Sloeber tekenen en inkleuren.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie