Volgens Hendrik Jan van Beek is lang genoeg slapen niet hetzelfde als het hebben van een goede nachtrust.
Volgens Hendrik Jan van Beek is lang genoeg slapen niet hetzelfde als het hebben van een goede nachtrust. Sophie Roessingh

‘Nederlanders slapen niet goed’

8 oktober 2026 om 14:09 Zakelijk Nieuws uit Rhenen

RHENEN ‘De Slaapspecialist’: een maandelijks terugkerende rubriek over slapen, waarin Hendrik Jan van Beek, eigenaar en adviseur van beddenspeciaalzaak Van Beek Bedden Rhenen, wetenswaardigheden over slapen en zijn bedgeheimen met ons deelt! Deze maand: ‘Nederlanders slapen niet goed’.

Voordat Van Beek in 1997 zijn eigen speciaalzaak begon, adviseerde hij een aantal jaren revalidatiecentra, verpleeg- en ziekenhuizen bij de inkoop van bedden en matrassen. Die kennis benutte hij bij de totstandkoming van zijn eigen aanbod en past hij toe bij het advies aan zijn klanten.

BESTE KOOP

Volgens Van Beek is lang genoeg slapen niet hetzelfde als het hebben van een goede nachtrust. „Een echt goede slaap houdt je hersenen gezond en zorgt voor herstel van het lichaam.” De onrust in de wereld helpt er volgens hem zeker niet bij om de hersenen de rust te geven die ze hard nodig hebben.

Ook sociale media schotelen consumenten volgens Van Beek van alles voor over wat het beste matras of kussen zou zijn. „Wie kent ze niet: kreten als ‘vernieuwd recept’, ‘verbeterde formule’, ‘beste koop’, ‘best getest’ of ‘product van het jaar’.” Volgens hem zijn veel producten simpelweg te persoonlijk om zomaar in een test te vangen.

SLECHT SLAPEN

Veelvoorkomende oorzaken van slaapproblemen zijn volgens Van Beek stress, prikkels, een onregelmatig ritme of een verkeerde slaapomgeving. Daarnaast kunnen een slecht matras en een niet-passend kussen volgens hem de nachtrust flink verstoren. Als het lichaam niet goed wordt ondersteund, kan iemand blijven draaien, last krijgen van pijntjes en vaker wakker worden.

Van Beek stelt dat drukpunten die worden veroorzaakt door een te oud matras of een onjuiste matraskeuze ervoor kunnen zorgen dat iemand ’s nachts veel draait om de doorbloeding op gang te houden. „Kijk eens goed naar je huidige matras. Wanneer is dit aangeschaft? Tien jaar gaat snel voorbij. Is de topper van je bed ouder dan vijf jaar? Het kussen vier jaar? Je dekbed acht jaar? Kom dan eens langs voor een vrijblijvend advies.”

ADVIES OP MAAT

Wie al langere tijd slecht slaapt, doet er volgens Van Beek goed aan om de oorzaak te achterhalen. „Klinkt logisch, maar als het om een nieuw bed gaat, wordt het toch al wat lastiger.” Het aantal beddenspeciaalzaken in deze omgeving is volgens hem klein geworden en daarmee is er veel vakkennis verdwenen.

„Ik help u graag met het vinden van het juiste matras, kussen en beddengoed dat volledig is afgestemd op uw wensen en behoeften. Lekker slapen begint bij de juiste keuze.” Van Beek adviseert om telefonisch of via zijn website een afspraak te maken. Tijdens een intakegesprek bespreekt hij met de klant wat het beste uitgangspunt is voor comfortabel en pijnloos slapen.

FOOTPRINT

Van Beek heeft ervoor gekozen om producten te verkopen die in Nederland of Europa worden gemaakt. Het gaat onder meer om Pullman en Eastborn uit Vroomshoop, Avek uit Surhuisterveen, M line uit België, Jensen uit Noorwegen en textiel uit Duitsland en Portugal.

Hij kiest niet voor one-size-fits-allmatrassen die in een doos thuis worden geleverd, of voor kussens en matrassen die gevacumeerd in een doos per container uit een ver land naar Europa worden verscheept omdat consumenten een goedkoper artikel willen hebben. „Bevalt het niet, dan kan het vaak gratis retour en krijgt u uw geld terug, of wordt bijvoorbeeld een tweede matras gratis aangeboden.”

Van Beek zou graag zien dat de Consumentengids bij zijn tests ook de footprint van deze artikelen meeneemt. „Dan zouden veel artikelen misschien niet het predicaat Beste Koop krijgen, maar eerder het predicaat slechtste product voor ons milieu. Misschien voor u als consument iets om over na te denken.”

Van Beek sluit af met een wens en een advies: „Een halfuurtje voor het slapengaan de mobiel uit.”

Dit artikel verscheen deze week in Knus, inspiratie voor een mooier najaar, een bijlage van De Rijnpost. Klik hier om de volledige bijlage te lezen.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie