Anny maakt haar droom waar bij restaurant Goya Oriental. ,,Het mooiste wat er is.
Anny maakt haar droom waar bij restaurant Goya Oriental. ,,Het mooiste wat er is." Rick van der Heijden

Geniet van Aziatische tapas bij Goya Oriental: ‘Heel Veenendaal mag weten dat ons restaurant er ís’

10 december 2025 om 09:09 Zakelijk Nieuws uit Veenendaal

VEENENDAAL Na zeventien jaar een cafetaria te hebben gerund, besloot Anny dat het tijd was voor iets nieuws. Ze verlangde naar een andere uitdaging, een plek waar ze haar creativiteit en gastvrijheid volledig kon benutten. Toen Goya Oriental op haar pad kwam, voelde het meteen als de juiste kans: een Aziatisch tapasrestaurant met potentie, waarin zij haar droom werkelijkheid kon maken.

door Suzanne Buddingh

Die droom van een eigen restaurant leefde al jaren. Toen Anny hoorde dat Goya Oriental een nieuwe manager zocht, werd haar interesse meteen gewekt. ,,De vorige eigenaren van dit restaurant kende ik uit de cafetariawereld en zo wist ik dat ze op zoek waren”, vertelt ze. Toch voelde de functie van manager niet als haar toekomst. ,,Ik wilde het niet alleen runnen, ik wilde het overnemen!” En dat gebeurde in juli 2023. Samen met haar vriend, die achter de schermen adviseert en ondersteunt, begon ze aan dit grote avontuur. ,,Het is hard werken, maar het mooiste wat er is”, vertelt ze trots.

RUSTIG GENIETEN

Sinds 2017 heet het restaurant Goya Oriental, maar het concept heeft zich in de loop der jaren ontwikkeld. Waar het ooit begon met een focus op Japanse gerechten, serveert Goya nu een mooie kaart aan Aziatische tapas. En dat betekent veel meer dan alleen sushi! 

,,Gasten kunnen kiezen uit talloze kleine, zorgvuldig opgemaakte gerechtjes, die aan tafel worden geserveerd. Het is all you can eat, maar dan met aandacht, rust en kwaliteit. Je hoeft niet heen en weer te lopen naar buffetten, je krijgt per ronde één gerecht en je mag net zo lang blijven zitten als je wilt. Geen tijdslimiet dus, en dat draagt bij aan de ontspannen sfeer”, aldus Anny. 

Het aanbod is breed en verrassend. Natuurlijk is er ruime keuze in sushi en sashimi, maar ook Thaise kipkerrie, spareribs, wagyuburger, een pannetje mosselen, verse coquilles, vegetarische loempia’s, gegrilde groenten, nasi, bami, oesters, Aziatische kipsalade en meer. Ook voor kinderen is er genoeg lekkers en na afloop een heerlijk dessert. 

(de tekst gaat onder de foto verder)


,,Mensen komen hier vaak omdat ze privacy en rust zoeken. En dat kunnen we bieden. Dat is echt een voordeel van onze ruime indeling.” - Rick van der Heijden

VERBOUWING

Na meer dan twaalf jaar was het interieur toe aan vernieuwing. Daarom staat er vanaf 9 maart een grote verbouwing gepland, waarvoor het restaurant twee weken de deuren sluit. Vrijwel alles gaat op de schop: vloeren, wanden, stoelen, tafels, verlichting en decoratie. Anny wil Goya een warme en huiselijke uitstraling geven, met veel sfeer en een inrichting die past bij de stijl en kwaliteit van de keuken. Ze schakelde zelfs een lichtspecialist in om een compleet lichtplan te maken. ,,Nu ik hier 2,5 jaar zit, weet ik precies wat gasten fijn vinden en waar verbetering nodig is. Ik had die tijd echt nodig om alles te leren kennen voordat ik wist wat ik wilde veranderen”, vertelt ze. ,,Het is een grote uitdaging, maar de metamorfose wordt het zeker waard.”

RUIM MAAR GEZELLIG

Goya Oriental is een mooi, ruim restaurant, maar voelt toch warm en intiem aan. Met 230 zitplaatsen, veel prachtige ronde tafels en zelfs (ronde) tafels voor groepen tot dertig personen is het een plek waar families, vriendengroepen, bedrijven en clubs graag naartoe komen. Er is zelfs een aparte privéruimte, geschikt voor groepen tot zestien personen. 

Ondanks de grootte van het restaurant weet Anny haar gasten altijd een rustige plek te geven. ,,Mensen komen hier vaak omdat ze privacy en rust zoeken. En dat kunnen we bieden. Dat is echt een voordeel van onze ruime indeling.” 

(de tekst gaat onder de foto verder)


Foto: Rick van der Heijden

Wat haar opvalt (en blij maakt), is dat gasten steevast enthousiast zijn: lekker eten, goede prijzen en een fijne sfeer. ,,Toch kent nog niet heel Veenendaal het restaurant en dat mag nu wel eens veranderen”, zegt Anny vastberaden. ,,Het is tijd om aan de grote klok te hangen dat Goya Oriental er ís!” Zeker richting de feestdagen merkt ze dat de populariteit groeit: Eerste Kerstdag is al bijna volledig volgeboekt, de weken ervoor raken vol met bedrijven die hun eindejaarsuitje vieren, maar voor Tweede Kerstdag is nog wat plek vrij. 

Anny hoopt dat mensen Goya Oriental kiezen vanwege de uitstekende service, de goede kwaliteit, de rustige sfeer, de centrale locatie en het gemak van gratis parkeren voor de deur. ,,Al die elementen samen maken dat gasten hier graag terugkomen. En daar werken we elke dag hard voor.”

WERKEN BIJ

Omdat het restaurant blijft groeien, is er ook plek voor nieuw personeel. Jongeren vanaf zestien jaar zijn welkom, met of zonder ervaring. ,,Een goede instelling is het belangrijkst”, zegt Anny. ,,Klantvriendelijkheid moet in je zitten, ervaring kun je leren. Wie wil werken én genieten van een gezellig team is heel erg welkom.” Honger gekregen? Reserveer gemakkelijk op www.goya-veenendaal.nl of kom gewoon langs aan de Rondweg-West 256.

Dit artikel wordt u aangeboden door Goya Oriental. Ook profiteren van het grote bereik van de print- en online kanalen van De Rijnpost.nl? Neem dan contact op met Marieke van Egdom (06-83627260, m.v.egdom@bdu.nl), Frans de Kleuver (06-55780474, f.d.kleuver@bdu.nl) of Roy de Kruijf (06-53900598, r.d.kruijf@bdu.nl).

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
,,Mensen komen hier vaak omdat ze privacy en rust zoeken. En dat kunnen we bieden. Dat is echt een voordeel van onze ruime indeling.”
Mail de redactie
Meld een correctie

Suzanne Buddingh
Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie