Afbeelding
Rechtbank Arnhem

Veenendaler (25) krijgt taakstraf voor diefstallen in Ede

22 juli 2022 om 14:04 Rechtbank

VEENENDAAL Een 25-jarige man uit Veenendaal is door de rechtbank veroordeeld tot een taakstraf van veertig uur. In 2019 maakte hij zich schuldig aan benzinediefstal en medeplichtigheid aan de diefstal van betonelementen bij een Edese betonzaak. 

De man stal op 9 september 2019  samen met een ander persoon U-betonelementen. Daarnaast tankte hij op 22 maart 2020 bij een tankstation in Ede en reed vervolgens weg zonder te betalen. De man wordt door de rechtbank vrijgesproken van brandstichting in 2019. 

LAGER De rechtbank houdt bij het opleggen van de straf rekening met dat tussen de diefstallen en de zitting meer dan 2 jaar zit. De rechtbank legt daarom een taakstraf van 40 uur op. Bovendien moet de man aan de betonzaak een schadevergoeding betalen van ongeveer 30 euro.  De straf valt lager uit dan de eis van de officier van justitie, omdat de rechtbank, anders dan de officier van justitie, een brandstichting van een auto in 2019 niet bewezen acht.  

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie