
André is burgerhulpverlener: ‘Ik ben gedreven de medemens te helpen’
9 december 2022 om 07:24 MensenRHENEN Rhenenaar André Verbunt (61) is een burgerhulpverlener. Is een van de mensen die bij ‘HartslagNu.nl onder de noemer als burgerhulpverlener te boek staat. Met andere woorden: hij draaft op bij tal van reanimaties, ongevallen en ook tal van calamiteiten. Ervaring in het bestrijden van calamiteiten heeft hij immers genoeg.
door Henk Jansen
Zo maakte hij 30 jaar lang deel uit van een brandweerkorps op een grote raffinaderij in Rotterdam. Werkte bij Shell. Was ook 10 jaar als scheepskok werkzaam op de grote vaart. Op grote olietankers. Zag veel van de wereld. Woonde lange tijd in Spijkenisse. Woonde voordat hij naar Spijkenisse verhuisde in Elst en is nu al weer enige tijd woonachtig in Rhenen. Waar hij samenwoont met zijn partner Ineke Mol. ,,Ik ben nog altijd gedreven de medemens te helpen. Daarom maak ik me al jaren verdienstelijk als burgerhulpverlener’’, aldus André Verbunt.
OPLEIDINGEN Al bekwaam in hulpverlening begon André Verbunt met extra opleidingen die hem nog meer kennis opleverden. Zoals het gebruik van een AED-apparaat om te kunnen reanimeren bij mensen met een hartstilstand. Hij is dus inmiddels een van de burgerhulpverleners bij HartslagNu, het Nederlands oproepsysteem. Hij beschikt over een eigen AED-apparaat. Wordt opgeroepen als er hulp nodig is bij hartfalen.
,,Van een burgerhulpverlener wordt verwacht dat hij bij een melding van hartfalen binnen 6 minuten ter plekke is. Het kan voorkomen dat er dan meerdere hulpverleners ter plekke verschijnen. Dat vergroot alleen maar de kans op overleven van de mens die dringend hulp nodig heeft. Ter plekke wordt direct begonnen met reanimeren en dan, indien nodig, wordt een AED aangesloten. Door gebruik te maken van een scooter, een eigen vervoermiddel, kan ik in tegenstelling tot een auto, snel ter plekke zijn. Ja, je maakt soms nare dingen mee. Menselijk leed. Het doet altijd wat me. Ik ben echter geen binnenvetter. Met andere woorden, ik krop het niet op. Praat erover met onder meer mijn partner.”
RODE KRUIS André ís ook actief lid van de Rhenense afdeling van het Rode Kruis. Zijn scooter gebruikt hij echter voor meer doeleinden, zoals bij het bezorger van maaltijden die zijn partner, die eigenaar is van kookbedrijf ‘Wat de pot schaft’. André is een mensen mens. Waar hij hulp kan bieden laat hij dat niet na. Bij nacht en ontij stapt hij op zijn scooter om te helpen. André voelt zich thuis in Rhenen. ,,De gemeente Rhenen is mooi. Kent veel natuurschoon. Wat ik echter minder mooi vind aan Rhenen zijn die gestapelde woningen die ze bij de Rijnbrug aan het bouwen zijn. Dat vind ik echt een lelijk gezicht.”









