foto ter illustratie
foto ter illustratie Koen Suyk

College wil starten met fiscaliseren

20 augustus 2022 om 18:07 Maatschappelijk

VEENENDAAL Het college stelt de raad voor met een technische aanpassing in de parkeerverordening de slagbomen in Parkeergarage Gemeentehuis en Arie van Hensbergen na 30 september weg te halen. Hiermee zet Veenendaal het fiscaliseren door en wil zij de garages aantrekkelijker maken.

,,De doelstelling van het college is dat we parkeren in het centrum gebruiksvriendelijk willen maken. Dus zonder slagbomen, waar storingen kunnen ontstaan. Met deze wijziging kunnen we in het laatste kwartaal de parkeergarages Gemeentehuis en Arie van Hensbergen inrichten, zoals we tevens doen met straatparkeren. En kunnen bezoekers makkelijk met de auto in- en uitrijden. Voor Tricotage kan dit vanaf 1 januari’’, aldus wethouder Dylan Lochtenberg. Het voornaamste doel is de klantvriendelijkheid verhogen, naast dat slagbomen onderhouds- en tevens storingsgevoelig zijn.

PARKEERAPPS ,,Hierdoor kan men namelijk ook gebruik maken van alle Nederlandse parkeerapps en hoeft men niet meer naar de kassa. Er is ook geen filevorming meer als een slagboom niet juist werkt. Wel kan de indruk ontstaan dat parkeren gratis is, door het ontbreken van een slagboom. Door goede communicatie bij invoering en bij de entree van de garage wordt dit voorkomen”, geeft het college de raad mee. Bij dit fiscaliseren, waardoor de garage onder het straatparkeren valt, veranderen de tarieven vooralsnog niet. De tarieven zijn overeenkomstig de in 2021 vastgestelde tarieventabel garageparkeren en veranderen daarmee voor de gebruikers niet.

WERKZAAMHEDEN De noodzakelijke nieuwe apparatuur liet op zich wachten, maar het college wil nu de werkzaamheden starten vanaf 30 september. ,,Wij gaan doorzetten met de fiscalisering. Voor het zomerreces is dit beslispunt voor de raad doorgeschoven, omdat we aan het wachten waren op een bericht van de Belastingdienst. Maar dit gaat met name over de wijze hoe we met de btw omgaan’’, legt de wethouder uit. Het college wil het klantvriendelijk parkeren zo snel mogelijk inzetten. Wanneer de Belastingdienst niet formeel instemt met deze fiscalisering, wil het college de tarieven in de nieuwe parkeerregeling gaan vaststellen via de verordening parkeerbelasting.

VERORDENING ,,In de parkeergarages Arie van Hensbergen en Gemeentehuis worden rond 1 oktober aanstaande de slagbomen vervangen door nieuwe apparatuur. Omdat nog niet helemaal duidelijk is wanneer de slagbomen worden vervangen, zal het college een besluit nemen over de dag waarop de Verordening inwerking treedt en over de dag van ingang van de heffingen. Voor parkeergarage de Tricotage geldt dat deze vervanging uiterlijk 1 januari 2023 gebeurt”, stellen burgemeester en wethouder de raad nu voor. Door de vertraging in de werkzaamheden denkt Veenendaal dat zij 20.000 euro minder parkeeropbrengsten zal hebben over 2022.

Door Peter Kuijpers

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie