Afbeelding
Wendy Heikamp

Afsluiting ‘Orange the World’: 42 rode schoenen bij gemeentehuis Rhenen

11 december 2025 om 07:33 Maatschappelijk Nieuws uit Rhenen

RHENEN Op het plein voor het gemeentehuis van Rhenen werd woensdag eind van de middag aandacht gevraagd voor geweld tegen vrouwen tijdens de afsluiting van de wereldwijde campagne ‘Orange the World’. Op het plein stonden 42 rode schoenen als symbool voor de 42 vrouwen die jaarlijks omkomen door partner-geweld.

Deze actie werd georganiseerd door Soroptimistclub Rhenen-Veenendaal. Wethouder Dick Poortinga hield namens de gemeente Rhenen een toespraak waarin hij benadrukte hoe belangrijk het is dat slachtoffers worden gehoord en dat gemeenten blijven investeren in preventie en steun. Namens de Soroptimistenclub nam Yvonne Stoutjesdijk Secretaris Soroptimistclub Rhenen-Veenendaal het woord en droeg Daphne Kalff, voormalig lid van het stadsdichtersgilde een gedicht voor. 

Met de actie sluit Rhenen zich aan bij honderden steden wereldwijd die, vanaf 25 november, de Internationale Dag tegen Geweld tegen Vrouwen, tot 10 december (de Internationale Mensenrechten dag), aandacht vragen voor dit onderwerp.

Afbeelding
Afbeelding
Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie