
Kerstevent Belevingstheater breidt uit na razendsnelle kaartverkoop
5 december 2025 om 09:13 Evenementen Deel je nieuwsHet Kerstevent Belevingstheater keert op vrijdag 12 en zaterdag 13 december 2025 terug in Veenendaal — en door de enorme belangstelling dit jaar met extra tijdsloten. De oorspronkelijke starttijden waren al snel uitverkocht, daarom is de capaciteit vergroot zodat zoveel mogelijk mensen deze bijzondere kerstervaring kunnen meemaken.
Tijdens de 2,5 uur durende wandeling door het gebied rondom het stadspark stappen bezoekers in een compleet andere wereld: het historische dorp Beth Tikvah. Met indrukwekkende decors, muziek, spel en honderden vrijwilligers wordt het kerstverhaal op een meeslepende manier verteld — geschikt voor jong en oud, kerkelijk of niet.
De tocht begint in het heden. Een moment waarin herkenbare vragen over drukte en last op ons leven centraal staan. Vanuit daar gaat de reis via een poort naar het verleden: naar de geboorte van Jezus en de mensen rondom Hem. In het dorp ontmoeten bezoekers onder meer de tollenaar Zacheüs, ze beleven een vrolijk bruiloftsfeest en kunnen op diverse plekken proeven van het dagelijkse leven.
Dit jaar is de beleving in het dorp uitgebreider. Bezoekers brengen er langer tijd door, waardoor er meer ruimte is om te ontdekken, te spelen, andere bezoekers te ontmoeten en te genieten van muziek en theater. Nieuw is de Taveerne, waar iets te eten en te drinken verkrijgbaar is (betaling met Sjekels).
Onderweg is er ook tijd voor rust en verdieping. Een van de scènes die veel indruk maakt is die van Petrus, die naar Jezus over het water loopt — een moment vol hoop, spanning en verwondering. Aan het einde van het evenement is er gelegenheid om nog even na te praten, iets warms te drinken of juist de stilte op te zoeken in een bezinningsruimte.
Het Kerstevent Belevingstheater is uitgegroeid tot een van de grootste en meest geliefde kerstactiviteiten van deze regio. Bezoekers waarderen vooral de persoonlijke en betekenisvolle ervaring: een kans om de essentie van Kerst opnieuw te beleven.
Praktische informatie
Data & tijden Vrijdag 12 december – 18:00-21:00 Zaterdag 13 december – 13:00-16:00 & 18:00-21:00
Locatie Rond het stadspark in Veenendaal Startpunt: De Regenboog – Grote Pekken 11
Duur: circa 2,5 u, Grotendeels rolstoelvriendelijk
Tickets & Sjekels
Tickets via www.kerstevent.nl
Tarieven: • Volwassenen: €17,50 • Duo-ticket: €32,50 • Gezins-/groepsticket (4 personen): €40
Sjekels: officiële munteenheid van Beth Tikvah Mee te bestellen bij tickets of bij de ingang verkrijgbaar.
Let op: eerdere edities waren volledig uitverkocht — ook de extra tijdsloten raken snel vol. Tijdig reserveren wordt sterk aangeraden.
Beleef Kerst zoals nooit tevoren
Dompel je onder in het verhaal. Loop mee, kijk om je heen, laat je raken. Welkom in Beth Tikvah — waar Kerst dichtbij komt.











