Het doel is dat deze ontmoetingen uitgroeien tot waardevolle contacten en soms zelfs blijvende vriendschappen.
Het doel is dat deze ontmoetingen uitgroeien tot waardevolle contacten en soms zelfs blijvende vriendschappen. Buddy to Buddy Veenendaal

Initiatief Buddy to Buddy start in Veenendaal voor vluchtelingen en dorpsgenoten

30 juni 2026 om 12:57 Activiteiten

VEENENDAAL De gemeente Veenendaal is een initiatief rijker: Buddy to Buddy gaat van start. Vluchtelingen en dorpsgenoten worden hierbij op basis van gemeenschappelijke interesses en gelijkwaardig contact aan elkaar gekoppeld. Het doel is dat deze ontmoetingen uitgroeien tot waardevolle contacten en soms zelfs blijvende vriendschappen.

Burgemeester Gert-Jan Kats onderstreept het belang van het project: ,,De kracht van Veenendaal zit in de mensen die hier wonen. We zien iedere dag hoe inwoners klaarstaan voor elkaar en hoe waardevol persoonlijk contact is. Buddy to Buddy brengt mensen samen die elkaar anders misschien nooit zouden ontmoeten. Juist in die ontmoetingen ontstaan nieuwe vriendschappen, meer begrip voor elkaars verhaal en een sterker gevoel van verbondenheid. Daarmee draagt Buddy to Buddy niet alleen bij aan de integratie van nieuwkomers, maar ook aan een hechter Veenendaal.”

OPENSTELLEN

Mensen uit verschillende werelddelen moeten soms huis en haard verlaten. Eenmaal in Nederland is het opbouwen van een nieuw bestaan in een vreemde omgeving en met een nieuwe taal niet makkelijk. Naast professionele hulp is er veel behoefte aan persoonlijk en gelijkwaardig contact met Nederlanders. Tegelijkertijd zijn er inwoners die nieuwsgierig zijn en graag hun wereld willen openstellen voor nieuwkomers. Buddy to Buddy brengt deze twee groepen bij elkaar.

VERRASSEND

Lynn de Jong, coördinator van Buddy to Buddy Veenendaal, legt uit: ,,Bij Buddy to Buddy draait het om elkaar echt ontmoeten. Als twee mensen met verschillende achtergronden elkaar leren kennen, kan er iets moois ontstaan. Een fijn sociaal contact of misschien wel een verrassende vriendschap. We hopen dat het contact beide buddy’s verrijkt.”

Projectleider Caitlin de Wit vult aan: ,,We organiseren gezamenlijke activiteiten waar buddy’s elkaar op een laagdrempelige manier ontmoeten. Ook is er ondersteuning via intervisie, de zogeheten buddytalk. Je staat er dus niet alleen voor!”

GEDEELD

Iedereen kan meedoen aan het initiatief: jong, oud, alleenstaand of als gezin. Buddy’s worden gekoppeld op basis van gelijkwaardigheid en gedeelde interesses, waarna het traject vier maanden duurt. Het project start met een informatieavond. Zodra de matches zijn gemaakt, worden alle buddy’s uitgenodigd voor een feestelijk matchingsdiner waar zij elkaar voor het eerst ontmoeten. Daarna spreken zij ongeveer één keer per week af op een moment dat voor beiden past.

Inwoners van Veenendaal zijn van harte welkom op de informatieavonden op woensdag 15 juli of woensdag 16 september. Beide avonden duren van 19.30 uur tot 20.45 uur en vinden plaats bij Downtown aan de Tuinstraat 133 in Veenendaal.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie