
Spelletjes spelen in het Stadspark Veenendaal
20 augustus 2025 om 12:01 Activiteiten Nieuws uit VeenendaalVEENENDAAL Een groep jongeren en bewoners van de crisisnoodopvang waren dinsdag samen spelletjes aan het doen in het Veenendaalse Stadspark. De vakantie-activiteit was al eerder gepland en met één van de laatste zomerse dagen bleek dit heel mooi samen te vallen. Op het grasveld en in de schaduw van enkele bomen zijn verschillende spelletjes gedaan.
door Peter Kuijpers
Dit waren vooral varianten van spelletjes waarbij je in teamverband moest samenwerken. Een voorbeeld is het vliegend tapijt: iedereen moest tegelijkertijd springen, zodat één persoon de mat iets verder over het veld kon trekken. Of midden in een groot blauw zeildoek lopen, dat aan de voor- en achterkant aan elkaar was vastgemaakt en waarin een groepje stond. Door het doek bovenlangs naar voren te trekken ontstond er ruimte, zodat iedereen schuifelend weer een stapje vooruit kon zetten. Verder was er een spel waarbij een voetbal tussen twee metalen buizen in balans moest worden gehouden, terwijl de deelnemers tegelijkertijd een parcours aflegden.
Het was hilariteit alom, zowel voor de jongeren die meededen als voor degenen die toekeken. De vrijwilligers van Netwerk voor Jou hadden ook nog een spel meegenomen: zo snel mogelijk pionnen met cijfers aantikken, terwijl de omstanders aangaven waar het volgende nummer stond. Tussendoor gingen enkele jongeren even badmintonnen of een potje kubb spelen en onder de schaduw van een boom hadden zij een grote Jengatoren gebouwd. Het elkaar uitdagen om een lastig blok uit de toren te halen, eindigde in luid gejuich wanneer de tegenpartij de toren liet omvallen.












