Kerkconcert van het Veenendaals Christelijk Mannenkoor
20 oktober 2016 om 22:19 AlgemeenVEENENDAAL - Het Veenendaals Christelijk Mannenkoor geeft op zaterdag 5 november een concert in de Julianakerk in Veenendaal. Ook bij dit concert werkt het VCM weer samen met bekende musici.
Arie Kortleven bespeelt het orgel, Jan Hendrik van Schothorst zit achter de vleugel, Kees Alers bespeelt de fluit en Corrie Wielink de viool. Het geheel staat onder de muzikale leiding van dirigent Roelof van Middendorp. Het belooft een heel gevarieerd programma te worden, welke dit keer is ingedeeld in 3 thema’s. Het eerste deel gaat over afhankelijkheid, het midden gedeelte heeft als thema de lofprijzing en het laatste deel behandelt de zegen. De opening en sluiting wordt verzorgd door ds. M.L.W. Karels.
Zangers gezocht
Het VCM is een koor van zo’n 80 man met passie. Passie voor zang, muziek, een goede uitvoering en bovenal het zingend uitdragen van het Evangelie. Het koor staat sinds 2011 onder de inspirerende leiding van de bekende musicus Roelof van Middendorp. Het koor zingt geestelijke en vaderlandse liederen, psalmen, hymnes en delen uit oratoria. Het koor zoekt nieuwe, vooral wat jonge, mannen. Vrijblijvend met het koor kennismaken kan op maandagavond van 19.40 uur tot 21.45 uur in aula A van het Ichthus College aan de Vondellaan.
Jubilarissen
Veel leden zijn al jaren lid. Er zijn jaarlijks jubilarissen die het speldje “25 jaar lid” ontvangen. De leden komen uit verschillende kerken uit Veenendaal en de directe omgeving daarvan. Wanneer je samen zingt, vallen de kerkmuren weg. Het koor vind dit bijzonder fijn en een groot voorrecht. Dit deelt het koor graag met zo veel mogelijk mensen. Daarom is de onderlinge verbondenheid van de koorleden erg groot. Dit komt duidelijk naar voren tijdens de repetitieavonden en concerten. Maar bijvoorbeeld ook tijdens de jaarlijkse afsluitingsavond net voor de zomervakantie en de saamhorigheidsavond. Het koor zingt van Gods liefde in onderlinge verbondenheid.
Kerstconcerten
Ook voor de maand december staan er weer een aantal kerstconcerten gepland door het Veenendaals Christelijk Mannenkoor. Zo vindt er op 16 december een concert plaats in de Maranathakerk te Woudenberg. Verder is er een concert op 20 december in de Oude Kerk te Barneveld en een kerstconcert op 22 december in de Westerkerk te Veenendaal. Het concert op zaterdag 5 november begint om 19.30 uur. De kerk is open om 19.00 uur. De toegang is vrij, er wordt wel gecollecteerd voor de onkosten.
Info: vcm-veenendaal.nl










