De werkgroep 55+ verbindt bij de voorbereiding van de eerste lunch voor oudere buurtbewoners.
De werkgroep 55+ verbindt bij de voorbereiding van de eerste lunch voor oudere buurtbewoners.

55+ in Veenendaal verbindt, ‘brengt mensen samen’

28 februari 2018 om 13:01 Algemeen

Veenendaal - In alle Veenendaalse wijken hebben bewoners en organisaties samen ambities opgesteld om hun eigen leefomgeving te verbeteren. In een serie van vier artikelen laten we zien hoe zij daar in hun buurt mee aan de slag gaan. In deel 4 is de wijk Oost aan de beurt, waar onder meer (verkeers-) veiligheid en ontmoeting als ambities zijn benoemd.

Verkeersveiligheid stond op de agenda in de nieuwe wijk Buurtstede. Bewoners vonden de verkeerssituatie op de Van Essenlaan niet voldoende veilig. Suggesties ter verbetering zijn meegenomen in het ontwerp, de 30-km zone is uitgebreid en de inrichting van de weg is aangepast. Veiligheid was een belangrijk thema in Dragonder Noord en Zuid waar vorig jaar op diverse adressen is ingebroken. Het wijkteam ging met een Buurtent de buurt in om voorlichting te geven over het voorkomen van woninginbraken. In de buurt van de Castor verscheen een nieuwsbrief over veiligheid in de wijk en konden bewoners tijdens de vakantie camera’s lenen van Schipper Security.

Ontmoeting tussen bewoners stimuleren is een ambitie in Dragonder Zuid. De kersverse werkgroep 55+ verbindt maakt daar in buurthuis De Driehoek werk van. “Ons belangrijkste doel is mensen met elkaar in contact te brengen en samen leuke dingen te doen”, vertellen de initiatiefnemers. “Om zo eenzaamheid te bestrijden en misschien zelfs te voorkomen.” De gemeente hielp de werkgroep om iedereen in de doelgroep te bereiken. “Naar alle inwoners in Dragonder-Zuid van 55 jaar en ouder is een brief met een uitnodiging gestuurd. Daarop kwamen ongeveer 40 reacties en met die mensen hebben we besproken aan wat voor soort activiteiten zij behoefte hebben.”

Excursies

De werkgroep presenteerde een lijst met tal van mogelijke activiteiten. Van bingo en computerhulp tot bierproeverijen en een ‘back tot he sixties avond’. “We hebben al afgesproken dat we iedere eerste donderdag van de maand afwisselend een lunch en een high tea organiseren”, vertellen de initiatiefnemers. De eerste lunch was direct een groot succes en bracht 42 buurtbewoners bij elkaar. Bijzonder is ook de mogelijkheid van excursies, waarvoor één van de werkgroepleden al veel voorwerk heeft verricht. “We hebben tot nu toe acht ideeën, onder meer excursies naar Waterliniemuseum Fort bij Vechten, het Pluimveemuseum in Barneveld, kasteel Amerongen en molen De Vriendschap in Veenendaal.”

Natuurlijk is 42 deelnemers voor een eerste activiteit heel goed, maar de werkgroep wil nog veel meer 55-plussers bereiken. “De gemeente heeft zo’n 600 uitnodigingen verzonden, dus dat moet kunnen”, vertellen de werkgroepleden. “En ze hoeven niet bang te zijn voor de kosten, die houden we zo laag mogelijk. De eerste lunch was gratis en in de toekomst betalen deelnemers alleen de kostprijs We zijn nog wel op zoek naar sponsoren, vooral om soms iets extra’s te kunnen doen. Bedrijven en instellingen die onze activiteiten willen ondersteunen, kunnen mailen naar 55plusverbindt@gmail.com.”

Buurthuis De Driehoek

Iedereen in Dragonder-Zuid (en omgeving) van 55 jaar en ouder is van harte welkom bij de activiteiten van de werkgroep 55+ verbindt. Per e-mail houdt de werkgroep belangstellenden op de hoogte van het activiteitenprogramma. Wilt u ook op de hoogte blijven en/of deelnemen aan activiteiten: stuur een e-mail naar 55plusverbindt@gmail.com.

Buurthuis De Driehoek is een ontmoetingsplaats voor jong en oud in Dragonder-Zuid, beheerd door een stichting zonder winstoogmerk. De stichting wil “het programma van het buurthuis graag aanvullen met ideeën, wensen en talenten die er in de buurt zijn. Kijk voor meer informatie op www.dedriehoekveenendaal.nl en volg De Driehoek op Facebook: www.facebook.com/buurthuis.dedriehoek.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie