
Tsjechische foto-expositie in kader jubileum Stedenband Veenendaal - Olomouc
23 april 2018 om 08:45 AlgemeenVeenendaal - Op 14 april 2018 werd het 25-jarig jubileum van de Stedenband tussen Veenendaal en Olomouc feestelijk gevierd! In het kader van dit jubileum is er een foto expositie van twee Tsjechische fotografen in het gemeentehuis. 14 april werd door een delegatie uit Olomouc, waaronder burgemeester en wethouders en de twee fotografen, de expositie bezocht in het gemeentehuis
Expositie
Jindrich Štreit en Milena Valušková tonen met respectievelijk 19 en 18 foto’s hun kwaliteiten als fotograaf. Jindrich Štreit is wereldberoemd om zijn documentaire fotografie en zijn fotocyclus over Moravië: Het dorp is de wereld. Grote thema’s hoeven niet ver van huis gezocht te worden. Fotografe Milena Valušková komt uit Olomouc en haar werk reikt van documentaire fotografie tot complexe landschappen en technisch gecompliceerde stillevens. De gezamenlijke expositie is de moeite van het bekijken zeker waard!
Geopend
De expositie vrij toegankelijk en te bekijken tot en met vrijdag 4 mei, tijdens de openingstijden van het gemeentehuis. U bent van harte welkom!
De stedenband met Olomouc in Tsjechië bestaat dit jaar 25 jaar. Jaarlijks vinden er diverse uitwisselingen plaats tussen Olomouc en Veenendaal. Onder andere lopen studenten uit Olomouc in Veenendaal stage, de brandweerkorpsen treffen elkaar regelmatig, er is ook de mogelijkheid om een aantal inwoners te laten deelnemen aan de halve marathon in Olomouc. Ook bezoekt jaarlijks een aantal triatleten uit Olomouc Veenendaal voor deelname aan de Van Dijk Triathlon in Veenendaal. Recent is er ook een uitwisselingsprogramma tussen scholen in Veenendaal en Olomouc gestart. Als er belangstelling is voor uitwisseling horen we dit graag via info@veenendaal-olomouc.eu










