Beeld van de herdenking op de Grebbeberg op Tweede Pinksterdag. (Foto: Archief)
Beeld van de herdenking op de Grebbeberg op Tweede Pinksterdag. (Foto: Archief)

Herdenkingsceremonie 8 R.I. op de Grebbeberg

1 mei 2018 om 20:02 Algemeen

Rhenen/regio - Tijdens de Slag om de Grebbeberg bij Rhenen in de meidagen van 1940 is een groot aantal militairen van het 8e Regiment Infanterie (8 RI) gesneuveld in de strijd tegen het Duitse leger. Daarom wordt op maandag 21 mei (Tweede Pinksterdag) op de Grebbeberg weer de Dodenherdenking van 8 R.I. gehouden.

Het bleek al direct na 1940 dat veel gezinnen ontredderd achterbleven. Daarom werd een vereniging opgericht om hen te ondersteunen: de vereniging 8 RI-1940. Omdat de eerste oorlogsdagen in 1940 tijdens de Pinksterperiode vielen heeft de vereniging al in 1941 de herdenking op Tweede Pinksterdag gehouden. De plechtigheid wordt voorafgegaan door de Stille Tocht vanaf 12.15 uur vanaf restaurant Le Maquisard aan de Grebbeweg. Omstreeks 12.30 uur komt de stoet aan op het Ereveld. Verenigingsvoorzitter Harry Barreau uit Veenendaal, familie van de gesneuvelde Majoor Jacometti, ‘’De herdenking wordt ondersteund door militairen van het 45e Pantserinfanterie bataljon Regiment Infanterie Oranje Gelderland, traditiedragers van het vroegere 8e Regiment Infanterie. Onderdeel van de ceremonie is het lezen van het Dodenappèl. Ook zijn er voordrachten van leerlingen van de Achterbergse Willem Teellinck basisschool.
Als afsluiting vindt de kranslegging plaats. Waardevol is de ondersteuning van het muziekkorps Ons Genoegen en koor Eben-Haezer.’’

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie