Aankomende zaterdag trapt de film Au Bout Des Doigts een muzikaal weekend in Filmhuis Veenendaal af.
Aankomende zaterdag trapt de film Au Bout Des Doigts een muzikaal weekend in Filmhuis Veenendaal af.

Au Bout Des Doigts in Filmhuis Veenendaal

23 december 2019 om 09:43 Algemeen

Veenendaal - Aankomende zaterdag trapt de film Au Bout Des Doigts een muzikaal weekend in Filmhuis Veenendaal af. Mathieu Malinski is van jongs af aan al een toppianist. Dit houdt hij echter geheim voor zijn omgeving. Op zondag speelt vervolgens Amazing Grace. In deze documentaire zien we hoe Aretha Franklin haar hitalbum Amazing Grace – het meest succesvolle gospelalbum ooit – opnam.

In Au Bout Des Doigts volgen we de twintigjarige Mathieu. Hij gaat niet met de ‘goede mensen’ om en komt vaak in de problemen. Zijn geheime passie voor klassieke muziek past slecht thuis in zijn wereld. Als hij door zijn vrienden achter de tralies belandt, geeft de directeur van een conservatorium hem een keuze. Blijf in de bak en roest vast in het cultuurtje dat hem in de problemen bracht, of zit een taakstraf uit in het conservatorium en bespeel de piano voor duizenden mensen in een nationale competitie.

In Amazing Grace zien we via nooit-eerder-vertoonde beelden hoe Aretha Franklin dit gospelalbum opnam. Het klonk als een raar idee. Muziek met een kerkkoor? Ze bleek goud in handen te hebben! Amazing Grace werd het best verkochte gospelalbum aller tijden!

Au Bout Des Doigts draait zaterdag 21 december om 20.00 uur. Amazing Grace draait op zondag 22 december 14.30 uur.

Filmhuisveenendaal.nl

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie