
Rondweg-Oost Veenendaal weer open voor verkeer
24 september 2024 om 12:33 Verkeer en vervoer Nieuws uit VeenendaalVEENENDAAL De Rondweg-Oost (N233) in Veenendaal gaat vanavond, 24 september, om 22.00 uur weer open voor verkeer. Tijdens de 20-daagse afsluiting, die volgens de provincie Utrecht zonder grote problemen is verlopen, is er veel werk verzet om de drukke provinciale weg uit te breiden.
Tijdens de reconstructie van de Rondweg-Oost is er een aansluiting op de nieuw te bouwen woonwijk Groenpoort gerealiseerd. Ook zijn er geluidsschermen geplaatst. Het noordelijk deel van de Rondweg-Oost is uitgebreid met twee rijstroken in beide richtingen. Afgelopen weekend heeft de aannemer twee kruisingen vernieuwd. Op- en afritten 23A (Veenendaal-Rhenen) waren daarom afgesloten. Hier zijn nieuwe verkeerslichten en nieuw asfalt aangebracht. Deze werkzaamheden zijn eveneens soepel verlopen.
WERK GAAT NOG DOOR
De weg gaat dus weer open, maar de werkzaamheden gaan nog even door. Om die reden is er vanaf 24 september 22.00 uur op het vernieuwde gedeelte van de Rondweg-Oost per rijrichting één rijstrook open. De maximumsnelheid is tijdelijk verlaagd tot 30 kilometer per uur om het resterende werk veilig te kunnen uitvoeren. Dit duurt nog tot het eind van het jaar. De tankstations zijn bereikbaar.
FIETSTUNNELS NOG DICHT
Zoals eerder gemeld, blijven de fietstunnels ter hoogte van de Spitsbergenweg en Grote Beer nog dicht. De onderdoorgangen worden verlengd omdat de Rondweg-Oost breder is geworden. De fietstunnel Spitsbergenweg wordt eind november geopend, net als de bushaltes. De fietstunnel bij de Grote Beer gaat open als de nieuwe wijk Groenpoort zover gereed is dat het fietspad vanuit de wijk aangesloten kan worden op de tunnel.
DRUK OP ANDERE WEGEN
Het was door de afsluiting druk op de andere wegen in en rond Veenendaal. ,,Dankzij de medewerking van de weggebruikers en inwoners, is de afsluiting zonder grote problemen verlopen. De adviezen om de spits te mijden, anders te reizen zijn opgevolgd, er is rekening gehouden met elkaar. Provincie Utrecht, gemeente Veenendaal en de aannemer danken iedereen voor hun begrip”, besluit de provincie.
De provincie en gemeente Veenendaal werken aan de Rondweg-Oost voor een betere doorstroming, goede bereikbaarheid en meer verkeersveiligheid. Meer informatie is te vinden op de projectpagina Rondweg-Oost Veenendaal..















