
‘Plezier voor Allen’ bestaat 25 jaar
9 juni 2023 om 11:26 RecreatieVEENENDAAL ,,Ons jubileum was in 2020 maar die corona toestand was voor ons ook deprimerend”, vertelt Jolanda van Asselt. Zij is algemeen bestuurslid van Plezier voor Allen. Een dansclub voor mensen met een beperking. ,,We konden en mochten in die jaren niets doen. Gelukkig hebben we de draad weer opgepakt en oefenen nu twee dinsdagen per maand in de Basiliek.”
Jolanda vervolgt: ,,Ik ben al 16 jaar betrokken bij de dansgroep. Momenteel zijn er 24 dansers en 15 vrijwilligers. Er worden één keer per jaar een wedstrijd ( het EK voor de G-klasse) gehouden, waarvan de locatie wisselt. In 2018 heeft Plezier voor Allen de organisatie mogen uitvoeren (met ondersteuning van Stichting 1981) en is de wedstrijd in de Basiliek gehouden. Toen waren er ruim 500 mensen aanwezig, 300 met een beperking en 200 vrijwilligers. Wij zijn ooit begonnen bij Poppodium Escape, daarna bij Stichting Buitenzorg aan het Ruiseveen, maar dat werd al snel te klein. Een korte periode hebben wij ook gedanst bij Sportschool La Vita, maar toen kregen we het aanbod om hier, bij de Basiliek te komen oefenen en afdansen. Dat doen we nu al diverse jaren met veel plezier.”
Jolanda is algemeen bestuurslid, zit in de jury en maakt zelf ook een dansje. Zij maakt samen met Andrej de indeling bij het dansen, organiseert het kerstbal, het slotfeest en nu ook het jubileumfeest samen met de rest van het bestuur. Bij dergelijke evenementen wordt dankbaar teruggevallen op de ondersteuning van vele vrijwilligers. Het dansen voor de mensen met een beperking start in september en eindigt in juni. De navolgende dansen worden uitgeoefend: de Quickstep, de Engelse wals en de Tango. Daarnaast oefent men met de Rumba, de chachacha, de Paso doble, de Jif en de samba.
Zaterdag 3 juni was het afdansen. ,,Zij die slagen (allemaal) krijgen een diploma uitgereikt van de jury”, vervolgt Jolanda. ,,De jury bestaat uit een professionele danser uit de danswereld. Wij dansen in vier groepen af. Bij het afdansen dansen zij met een vrijwilliger, maar tijdens de lessen en het NK dansen de dansers ook met elkaar. Daar wordt ook extra aandacht aan besteed, zodat de dansers op een feestje ook zelfstandig kunnen dansen We zijn nu aan het oefenen om straks in november samen met de G-band op te treden en ook voor het NK war wordt gehouden op 4 november 2023 te Karwijk. Daar kijken ze verlangend naar uit.”
Tijdens de pauze werd er door Cees van Hal en Greet Vallée van Stichting november 1981 een cheque van 3000 euro overhandigd aan het vierkoppige bestuur en enkele dansers. Het geld is bedoeld om het 25-jarig jubileum te vieren, dat wegens de coronapandemie niet door kon gaan. Het beloofd een prachtige dag te worden.
Dansgroep Plezier voor Allen is altijd op zoek naar nieuwe dansers en/of vrijwilligers. Dankt u dit lijkt mij wel wat, dan kunt u contact opnemen via pleziervoorallen.com of met Andrej: 06-53574756.











