
Na jaren wachten mag camping uitbreiden:’‘Vakantie vieren met drie generaties’
21 februari 2022 om 17:24 RecreatieRHENEN Na een gedegen voorbereiding van 15 jaar was het vrijdag 18 februari om 14.00 uur zover. Bij vakantiepark De Thijmse Berg werd de eerste handeling verricht tot het realiseren van 31 luxe traditioneel gebouwde vakantiewoningen onder de naam Buytenplaets Rhenen. Die eerste handeling betrof de onthulling van het projectbord (verkoopbord) bij het vakantiepark aan de Nieuwe Veenendaalseweg, onderaan de Thijmse Berg.
door Henk Jansen
Kort daarvoor werd de samenwerking ondertekend. Het is voor de eigenaren van het vakantiepark een groot succes. Vele jaren kreeg men steeds een negatief antwoord van de gemeente en natuurorganisaties. De uitbreiding past precies in het toekomstbeeld van de gemeente Rhenen. Daarom was de wethouder vrijdag ook aanwezig om dat te benadrukken.
De onthulling werd verricht door directeur Jurjen van Dijk (41) van De Thijmse Berg, de Rhenense wethouder Peter de Rooij en de directeur van Van Wijnen Recreatiebouw Gosse Dousma. Aan de noordoostkant van het vakantiepark en ook op het terrein van landgoed Remmerstein worden de vakantiewoningen gerealiseerd, 31 in totaal dus.
VERTROUWD ,,We bouwen de luxe en duurzame vakantiewoningen voor maar liefst drie generaties’’, laat Jurjen van Dijk weten. De bouw wordt uitgevoerd door Van Wijnen Deventer. De ontwikkeling en realisatie door Van Wijnen Recreatiebouw. ,,Van Wijnen is voor ons een vertrouwd bouwbedrijf’’, laat Jurjen weten. Hij vervolgt: ,,Na een periode van 15 jaar overleg met tal van instanties, zoals de gemeente Rhenen, de provincie Utrecht en overige groeperingen, is het dan zover. Een man die mij in veel opzichten in een labyrint van regeltjes geholpen heeft is Jan van Maanen. Hij was destijds werkzaam op Algemene Zaken op het gemeentehuis van Rhenen. Voor zijn hulp en kennis ben ik hem dan ook dankbaar.”
In een tijdspanne van 15 jaar is door met name Peter van Dijk en later door Jurjen van Dijk een plan gecreëerd dat uniek mag worden genoemd. ,,De realisatie van maar liefst 31 luxe vakantiewoningen in een van de mooiste omgevingen in en buiten Rhenen.”
FAMILIE ,,Het is de bedoeling dat er vakantiewoningen komen die vooral geschikt zijn voor drie generaties. Waar de hele familie met opa en oma kan recreëren. Er woningen voor 6, 8 en 12 personen vakantiewoningen gerealiseerd waarvan de laatste met meerdere badkamers en extra welness. De woningen worden duurzaam gebouwd.”
De bouw van de vakantiewoningen past precies in de toekomstvisie van de gemeente Rhenen. Daarover stelt Van Dijk: ,,In de Visie 2035, zoals door de gemeente vooruitgekeken wordt, maakt toerisme straks een belangrijk onderdeel uit. Daar willen we dus graag aan meewerken. Met 31 mooie vakantiewoningen en met ruim 200 extra bedden dragen we daar zeker een belangrijke steen aan bij. Het gaat hier om koopwoningen. Het totale beheer en de verhuur houden we in onze handen. Let wel, het betreft hier woningen die alleen maar op recreatieve wijze mogen worden gebruikt.’’











