Aart de Kruijf, op de foto nog in functie als wethouder voor gemeente Barneveld.
Aart de Kruijf, op de foto nog in functie als wethouder voor gemeente Barneveld. Gemeente Barneveld

SGP Rhenen stelt Aart de Kruijf aan als informateur

21 maart 2022 om 15:05 Politiek Gemeenteraadsverkiezingen 2022

RHENEN SGP Rhenen heeft Aart de Kruijf, oud wethouder Barneveld, aangesteld als informateur in Rhenen.

Op basis van de voorlopige uitslag van de verkiezingen is de SGP de partij met de meeste stemmen en het hoogste aantal raadszetels (5). In Rhenen is de afspraak dat de grootste partij de informateur aanlevert. De informateur doet een verkennend onderzoek.

De opdracht voor de Kruijf is: ,,Te onderzoeken welke programmatische en politieke mogelijkheden er zijn om tot een hecht en stevig college te komen dat kan steunen op een vruchtbare samenwerking met de gemeenteraad op basis van een werkbare meerderheid in de raad.” 

Op dit moment worden gesprekken gevoerd met alle partijen. De verkenning wordt afgerond met een verslag van bevindingen. Aan de hand van het verslag kan een keuze worden gemaakt voor een coalitie. Het verslag wordt in een persconferentie openbaar gemaakt.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie