Wethouder Verloop
Wethouder Verloop Gemeente Veenendaal

Wethouder Verloop vertegenwoordigt Veenendaal tijdens VNG-vergadering

28 november 2025 om 14:31 Politiek Nieuws uit Veenendaal

VEENENDAAL Wethouder Marco Verloop vertegenwoordigt Veenendaal vrijdag tijdens de Algemene Ledenvergadering van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) in Utrecht. De aanwezigen krijgen informatie over verschillende onderwerpen en wordt gevraagd of zij instemmen met de koers van de VNG op een aantal punten. 

door Peter Kuijpers

De Nederlandse gemeenten blijven wonen, bestaanszekerheid en kansengelijkheid onder de aandacht brengen bij het Rijk. Ook richting het nieuwe kabinet hebben zij enkele bouwstenen meegegeven waar inwoners om vragen. ,,Deze sluiten aan bij de resolutie ‘VNG-inzet richting Tweede Kamerverkiezingen – Onze inwoners verdienen beter!’ en brengen gezamenlijke voorstellen vanuit het perspectief van inwoners in beeld. Thema’s zijn onder meer wonen, bestaanszekerheid, energie en klimaat, zorg en jeugdzorg, en weerbaarheid.” Het VNG streeft naar samenwerking om goede, uitvoerbare oplossingen te realiseren.

OPVANG

Wethouder Verloop zal namens Veenendaal instemmen met het voorstel van de VNG om verder te overleggen in het Aanvullend Zorg en Welzijnsakkoord. Van de 342 gemeenten hebben 250 hiermee ingestemd, zodat de VNG ook blijft deelnemen aan het Integraal Zorgakkoord. De stemmen waren niet zonder opmerkingen. Deze zal de vereniging als belangrijke aandachtspunten meenemen in het vervolgproces. Ook de resolutie over opvang tot en met integratie steunt Veenendaal: ,,Dit past bij VISA Veenendaal. Al mag er wel meer ruimte gelaten worden voor lokaal beleid en arbeidsmarktregio’s die anders ingedeeld zijn dan de opvang.”

SAMENWERKING

Verder wil Veenendaal, samen met andere overheden, blijven werken aan een integraal en decentraal energiesysteem. De VNG wil daarbij nu ook de taken en verantwoordelijkheden van lokale overheden borgen. ,,Een goede positie van gemeenten in de Interbestuurlijke Samenwerkingsagenda Energiesysteem is belangrijk, onder meer in het licht van netcongestie”, menen burgemeester en wethouders. Zij willen samen met andere gemeenten werken aan digitalisering. Als laatste stemt Veenendaal in met de contributie aan de VNG en haar jaarplan: ,,De plannen die de VNG doet, passen bij wat wij voor Veenendaal willen.”

Mail de redactie
Meld een correctie

Peter Kuijpers
Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie