Daniël wordt op dinsdag 30 september geïnstalleerd als nieuwe en laatste kinderburgemeester van Rhenen.
Daniël wordt op dinsdag 30 september geïnstalleerd als nieuwe en laatste kinderburgemeester van Rhenen. Gemeente Rhenen

Daniël van der Veen nieuwe en laatste kinderburgemeester

18 september 2025 om 09:15 Politiek Nieuws uit Rhenen

RHENEN Daniël van der Veen (11) uit Rhenen wordt de nieuwe kinderburgemeester van de gemeente Rhenen. In de raadsvergadering van 30 september om 19.30 uur wordt hij officieel geïnstalleerd. Zijn benoeming is voor het schooljaar 2025–2026. Tijdens deze raadsvergadering neemt Lizzy van der Spek, de huidige kinderburgemeester officieel afscheid.


Daniël zit in groep 8 van basisschool De Springplank in Rhenen. Hij woont deels in Rhenen en deels in Ede. In zijn vrije tijd houdt hij van karten, lezen en nieuwe dingen leren. Op school organiseert hij vaak activiteiten, omdat hij het belangrijk vindt dat kinderen samen spelen en bewegen. Burgemeester Kaai: “Daniël heeft veel energie, enthousiasme en goede ideeën. Hij wil zich inzetten voor kinderen die het soms moeilijk hebben en tegelijk iets moois toevoegen aan onze stad. We zijn erg blij dat hij onze nieuwe kinderburgemeester wordt.”

MAATJESGROEPEN

Voor het komende jaar heeft Daniël al een paar bijzondere plannen. Zo wil hij maatjesgroepen starten voor kinderen die het niet altijd makkelijk hebben, bijvoorbeeld omdat hun ouders gescheiden zijn of omdat ze weinig vrienden hebben. Daniël: “Omdat ik zelf gescheiden ouders heb, weet ik hoe belangrijk het is om iemand te hebben bij wie je terecht kunt. In zo’n maatjesgroep kunnen kinderen samen spelen, praten en elkaar beter leren kennen.”

MEER KLEUR

Daarnaast wil Daniël Rhenen, Achterberg en Elst een stukje vrolijker maken. Zijn idee: korte, vrolijke gedichtjes op muren in de stad. “Het is leuk als mensen iets vrolijks lezen als ze door de stad lopen. Misschien tover je zo een glimlach op iemands gezicht.”

Daniël hoort graag wat kinderen belangrijk vinden voor Rhenen, Achterberg en Elst. Kinderen kunnen hem mailen via kinderburgemeester@rhenen.nl.

LAATSTE

De gemeenteraad heeft in de vergadering van 8 juli besloten om met ingang van het volgende seizoen te stoppen met de functie van kinderburgemeester. Dat betekent dat Daniël het laatste kinderburgemeesterschap van Rhenen zal vervullen.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie