Afbeelding
Bibliotheek Veenendaal

Politieke partijen Veenendaal veroordelen discriminatie tijdens Pride Veenendaal

29 juni 2024 om 21:00 Politiek Nieuws uit Veenendaal

VEENENDAAL Enkele lokale politieke partijen uit Veenendaal hebben de intimidatie en discriminatie die plaatsvonden tijdens de Pride Veenendaal veroordeeld. De partijen deelden een gezamenlijke statement op X/Twitter. De statement werd ondertekend door het CDA, D66, GroenLinks, de PvdA, SP, VVD, Lokaal Veenendaal en ProVeenendaal.

,,Na een rustig verlopen dag heeft zich in de avond een incident voorgedaan. Er waren optredens van verschillende performers met een diverse achtergrond die een negatieve reactie van bezoekers van omliggende horecagelegenheden kregen. Hierdoor kon de tweede helft van hun show helaas niet doorgaan", geven de partijen aan in hun bericht.

Ze vervolgen hun statement: ,,Na het evenement heerste er een onveilige sfeer. Er zijn discriminerende leuzen geroepen, er werd gedreigd en geïntimideerd. Wij veroordelen dit. Geweld heeft geen enkele plek in onze stad, zeker niet op basis van discriminatie tegen deze, of elke andere groep.

De partijen moedigen de organisatie aan: ,, We steunen de diversiteit van onze stad en moedigen de organisatie en ieder die Veenendaal een warm hart toedraagt door te gaan met hun missie voor een Veenendaal waar iedereen zichzelf kan zijn."

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie