
Wijkambassadeur krijgt hulp van SP voor aanpassingen straatnaambordjes Franse Gat
16 juni 2024 om 10:06 PolitiekVEENENDAAL Wijkambassadeur in het Franse Gat Joussef Overmaat zal hulp van de SP krijgen voor de straatnaambordjes in de wijk. Hij kwam enkele jaren geleden al met het idee om een aantal aanpassingen te doen, zoals van personen er zowel de voor- en achternaam op te schrijven. En daarbij tevens een paar belangrijke punten te zetten waar deze mensen bekend van zijn. Dit heeft hij uitgewerkt en stelt verder voor op een aantal muren in het Franse Gat van enkele meest bekende personen portretten te tonen.
door Peter Kuijpers
Overmaat vertelde de gemeenteraad afgelopen week erg betrokken te zijn met de wijk, maar zich te storen aan de schrijfwijze van de straatnamen. Allereerst over de nieuwste straatnaam Freule Berkhoutstraat. Hij vraagt haar volledige naam te gebruiken: Teding van Berkhoutstraat. Ook benoemde hij de vervallen naam Bart Poesiatstraat. Deze ziet hij graag behouden in de wijk, omdat deze persoon medeoprichter was van het Nederlandsch Werkliedenverbond Patrimonium. Net als Klaas Kater, Willem Hovy en W.C. Beeremans. De laatste naam heeft Overmaat liever volledig uitgeschreven. Dit zou Willem Christiaan zijn, maar de gemeente heeft het over Willem Cornelis. En een straatnaambordje met de volledige naam Willem Hovystraat.
HISTORIE
De ambassadeur van het Franse Gat begreep dat zijn betoog niet op zijn plek was bij de gemeenteraad. Maar ziet graag dat Veenendaal het initiatief wel oppakt. Dat is naast een aanpassing van de straatnamen en de bordjes, tevens ruimte vinden voor muurportretten van de personen die daarop zijn genoemd, ook Mr. Heemskerk, Mr. Ds. Schokking, Dr. Visser, Dr. Colijn en Dr. Slotemaker de Bruïne. Ary Jan Breur (SP) is blij met het voorstel dat getuigt van het meedenken van de inwoners. Hij vindt het belangrijk en charme hebben dat Veenendaal ook op kan vallen met straatnaambordjes. En je dan door de historie kan lopen. Dit vraagt een investering, maar het Franse Gat kan een begin zijn voor de rest van Veenendaal.
(de tekst gaat verder onder de illustratie)
![]()
SP vindt muurschilderingen wel bij het Franse Gat passen. Illustratie: Joussef Overmaat
MUURSCHILDERINGEN
Het idee om tevens muurschilderingen aan te brengen in het Franse Gat, vindt de SP voor de uitstraling in deze wijk wel passen. Wellicht dat de gemeente Veenvesters voor een bijdrage aan kan kijken. Wethouder Engbert Stroobosscher vindt het een sympathiek idee. Hij is alleen niet zeker dat de gemeente zelf voldoende gebouwen heeft voor alle muurportretten. Het uitwerken van deze suggestie moet met de begeleiding via de wijkmanager gaan lopen om tot een compleet uitgewerkt plan te komen waarbij de kosten bekend zijn. Dan kan de raad op dat moment beslissen of zij daar geld aan wil uitgeven. Ary Jan Breur liet de wethouder weten dat de SP daar samen met de inwoner mee aan de slag wil gaan.









