Gemeentehuis Renswoude met de kraai in top!
Gemeentehuis Renswoude met de kraai in top! Rob van de Bor

Miniatuur gemeentehuis Renswoude

26 september 2023 om 19:58 Overig Deel je nieuws

Dinsdag 26 september is het eindelijk zo ver, Ton Nennie kan ‘zijn’ gemeentehuis aanbieden aan burgemeester en wethouders. Maanden geleden voelde hij zich uitgedaagd het nieuwe gebouw in LEGO uit te voeren. Dat betekende bouwtekeningen opvragen, een rondleiding ter plekke regelen, foto’s maken en via LEGO sites vanuit heel Europa allerhande steentjes verzamelen in de juiste kleur en vorm. Uiteindelijk heeft hij zo’n duizend onderdelen gebruikt!

Hoeveel uren er in dit hele project zijn gaan zitten, kan hij niet vertellen. Eén ding is duidelijk, het heeft hem maanden bouwplezier opgeleverd en hem letterlijk van de straat gehouden. Met veel moeite kon hij zich losrukken van zijn werktafel   om  een frisse neus te halen of een hapje te eten.  Zijn creatieve puzzelgeest kwam hem goed van pas als hij problemen moest oplossen rond het zo nauwkeurig mogelijk hanteren van de verhoudingen.

Grote vraag was: beschikt LEGO over de olijfkleur die juist in de nieuwe aanbouw is gebruikt? Gelukkig komt deze specifieke kleur voor in het assortiment van leger- en junglethema’s.

Er waren weken waarin om de paar dagen een rammelend pakketje werd bezorgd, zowel vanuit Nederland als vanuit andere Europese landen.

Dat Ton van details houdt blijkt ook uit het gezellige dakterras aan de achterkant van het gebouw en de sedum-beplanting op de overkapping , een verwijzing naar de intentie natuurvriendelijk te willen bouwen.

Maar wat doet dat kippetje daar in een van de borders buiten? Enerzijds verwijst die kip naar de ligging van Renswoude in de Food Valley, anderzijds naar het feit dat, toen de eerste Oekraïense vluchtelingen Nederland binnenkwamen, ons dorp  ‘er als de kippen bij was’ een flink aantal mensen hartelijk op te vangen.

Een trotse kraai, overgevlogen via een Duitse  LEGO-bouwer, prijkt bovenop het gebouw, als een soort kers op de taart, trots symbool van de echte Renswouwenaar!

Voorlopig staat het miniatuur gemeentehuis in zijn grote broer; daarna zal iedereen het in de bibliotheek kunnen bewonderen.

Wie weet brengt het ook andere bouwers op ideeën!

Tineke Nennie-de Kraa

Het LEGO model Gemeentehuis Renswoude
Gemeenteraadsleden en burgermeester Petra Doornenbal
Burgermeester en wethouders duiken er bijna in!
Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie