Duits artilleriebombardement verwoestte in de oorlog een van de onderaardse kloostergangen.
Duits artilleriebombardement verwoestte in de oorlog een van de onderaardse kloostergangen. Foto: Utrechts Archief.

Spoorzoeken langs bekende plekken en de verborgen geschiedenis van Rhenen

25 november 2022 om 11:54 Overig Deel je nieuws

Rhenen – Hoe goed ken je de historie en de geheimen van de stad Rhenen? Zaterdag 3 december neemt een gids van het Cuneragilde je mee op een wandeling om de middeleeuwse stadskern van ‘Rhenen, grensstad aan de Rijn’.

De route gaat langs plekken waar grote gebeurtenissen plaatsvonden, maar ook langs sporen die iets onthullen over een meer verborgen geschiedenis. Die vertellen over hoe Rhenenaren dachten over leven en dood, misdaad en straf.

Deze stadswandeling is de voorlaatste van dit jaar. Alleen zaterdagmiddag 17 december is het nog mogelijk om mee te lopen met een gids en de stad te verkennen. Wie in de wintermaanden deze rondleiding wil beleven kan een groepsrondleiding organiseren.
Groepen kunnen deze stadswandeling vrijwel elke dag boeken. Ook een torenbeklimming, met of zonder bezichtiging van de Cunerakerk is meestal mogelijk. Wie in de winter liever met een gids door de natuurlijke omgeving dwaalt, kan de cultuurhistorische wandeling over de Grebbeberg naar Koningstafel reserveren.

Met een excursie in en om Rhenen kun je een actief element toevoegen aan een bedrijfsuitje, verjaardagsfeest of een reünie. De excursies duren ongeveer anderhalf uur. De kosten zijn € 30 voor groepen van maximaal 15 tot 20 personen. De opbrengst gaat volledig naar culturele bestemmingen in Rhenen, zoals het Stadsmuseum of de beiaard. Informatie geeft de balie van VVV/Stadsmuseum of kijk op: cuneragilde.nl.  

De stadswandeling van zaterdag 3 december begint 14.30 uur bij de VVV-balie in het Stadsmuseum, Markt 20. Daar is ook de kaartverkoop: € 5, (t/m 12 jaar € 2). Informatie: 0317- 612333 of cuneragilde.nl

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie