Selfie bij de brandweer
Selfie bij de brandweer Maarten de Penning / Inside the City Run

Hardlopen door de brandweer en een selfie met de burgemeester

18 september 2022 om 18:27 Overig Deel je nieuws

Het was een spannende ochtend voor de deelnemers aan Inside the City Run afgelopen zaterdagochtend. In de foyer van Theater Lampegiet stonden ze met een startnummer klaar om via een geheime route zo’n 7 kilometer dwars dóór Veenendaal te gaan lopen. En dwars door, betekent in dit geval ook letterlijk dwars dóór!

Van Cultuurfabriek tot bowlingbaan en van de brandweer tot het oudste café van Veenendaal. Maar liefst 22 locaties werden zaterdagochtend aangedaan in het kader van Inside the City Run. Het doel van deze loop? Mensen een andere kijk op Veenendaal geven en ze met een nieuwe blik, al hardlopend, naar hun eigen woonplaats laten kijken.

Een missie die zeker is geslaagd. Want hoe vaak krijg je nou de kans om hardlopend door het gemeentehuis te gaan? En in de raadszaal een selfie met de burgemeester te maken?

Maar liefst 125 lopers verzamelden zich zaterdagochtend bij Theater Lampegiet, waar de start en finish van deze ‘secret run’ was. De lopers wisten namelijk van te voren niet waar de route hen zou brengen en welke locaties ze allemaal zouden aandoen. In groepjes van maximaal 20 personen vertrokken ze in intervallen van 7 minuten onder leiding van een voorloper richting het ‘onbekende’.

Eenmaal op pad vielen de lopers van de ene verbazing in de andere. Zo liepen ze dwars door een expositie en het atelier van kunstenaar Roeland Schweitzer, verstopt in de Ritmeester hallen. Mochten ze een rookgordijn trotseren bij de brandweer. En werden ze op meerdere plekken verrast met zang, pianomuziek of een dj.

‘Het was echt fantastisch!’, aldus één van de deelnemers. ‘Ik had geen idee wat ik kon verwachten, maar dit heeft echt al mijn verwachtingen overtroffen! Ik woon al mijn hele leven in Veenendaal, maar ben vandaag op plekken gekomen waar ik nooit eerder ben geweest.’

Ook de organisatie kijkt terug op een zeer geslaagd evenement. ‘Het is altijd een flinke klus om de route met zoveel locaties vorm te geven, maar als je dan al die blije en enthousiaste gezichten ziet, dan weet je waar je het voor doet’, aldus initiatiefnemer Sanne Heymann. ‘Het is wat dat betreft ook echt een evenement voor en door Veenendaal. Iedereen zet zijn beste beentje voor om er echt een lokaal loopfeest van het maken. En het is fantastisch dat dit weer is gelukt!’

Hardlopen door het gemeentehuis en in de raadszaal op de foto met de burgemeester.
Hardlopen dwars door de brandweerkazerne
Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie