Afbeelding
EPA/JOHN G. MABANGLO

Site en app De Rijnpost getroffen door urenlange storing

30 oktober 2025 om 06:14 Overig

VEENENDAAL Als gevolg van een internationale storing bij softwarebedrijf Microsoft waren de website en de app van De Rijnpost woensdagavond lange tijd niet bereikbaar. 

De problemen begonnen rond 17.00 uur en pas tegen 22.30 deed alles het weer. In de tussentijd konden lezers de app niet gebruiken en geen nieuwsupdates op de website volgen. 

Oorzaak van de storing lag bij Microsoft. En meer specifiek: bij het platform voor clouddiensten Azure. Volgens het internationale softwarebedrijf had iemand een ,,onopzettelijke aanpassing” gedaan aan bepaalde instellingen. Het bedrijf voerde vervolgens geleidelijk ,,een hersteloperatie’’ uit.

Overal in Nederland hadden bedrijven last van de storing - uitgeverij BDUmedia was niet de enige. Bij de NS werkten de reisplanner en kaartautomaten niet. Ook het dienstenpakket Microsoft 365 werd geraakt door de problemen bij Azure. Internationaal meldden veel mensen problemen met Microsofts gameconsole Xbox, net als bij winkelketen Costco.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie