
Martino IJs zet record ‘48 uur ijsdraaien’ neer voor het goede doel
2 juli 2023 om 18:20 MaatschappelijkRHENEN Martino IJs bestaat dertig jaar en daarom heeft Xander de Geus 48 uur lang ambachtelijk ijs gedraaid. Het is hem gelukt om een nieuw record neer te zetten voor het Guinness Book of Records.
Afgelopen donderdag, vrijdag en zaterdag zijn er verschillende activiteiten rondom de recordpoging georganiseerd zoals een modeshow, feestavond met veiling en kindermiddag. Het Guinness Book of Records was aanwezig om alles in de gaten te houden en een logboek bij te houden over het ijs record.
17.000 EURO OPGEHAALD
Het was een flinke uitdaging voor Xander vooral het zo lang moeten staan en wakker blijven, maar het is hem gelukt. Dankzij deze actie, georganiseerd door Martino IJs (Sanne Colijn en Xander de Geus), is er een bedrag van ruim 17.000 euro opgehaald voor het goede doel Stichting Fonkel. Dankzij (lokale) sponsoren en bieders van de veiling en alle andere betrokkenen is dit mogelijk gemaakt. Veel winkeliers in Rhenen en omgeving hebben geholpen om het event een succes te maken.
STIL VAN
Eigenaresse Sanne van Martino heeft zaterdag na het behalen van de recordpoging de cijfers op de cheque geschreven. Burgemeester Hans van der Pas was hier ook bij aanwezig. Operationeel Manager van Stichting Fonkel Roby Beusink schrok van de enorme opbrengst.
Roby Beusink van Stichting Fonkel hoopte op een mooi bedrag maar had nooit kunnen bedenken. ,,Ik was er helemaal stil van, echt geweldig. Met dit bedrag kan Stichting Fonkel dit jaar nog veel meer gezinnen die het hard nodig hebben een zorgeloze dag geven in het Fonkelhuis, gevestigd in Ouwehands Dierenpark Rhenen.”
DAGJE UIT
De doelgroep van de stichting zijn gezinnen waarvan een kind beperkt wordt in het kind zijn. Zieke kinderen, gehandicapte kinderen of kinderen onder de armoedegrens. Dankzij de opbrengst krijgen zij een volledig verzorgde dag uit naar de dierentuin. Roby Beusink is erg tevreden met het bedrag. ,,Zo kunnen ze even weer helemaal kind zijn en hun zorgen opzij zetten. Wat geweldig dat we dit bedrag hiervoor kunnen gaan inzetten.’’














