
Kinderen druk met kerstbomeninzameling in Veenendaal
15 januari 2026 om 07:33 Maatschappelijk Nieuws uit VeenendaalVEENENDAAL De jeugd was woensdagmiddag 14 januari druk in de weer om een extra zakcentje te verdienen. Ze sleepten kerstbomen aan een touw mee naar de verschillende inzamelpunten die de gemeente had ingericht. Daar namen medewerkers van wijkbeheer ze in ontvangst en gaven voor iedere boom vijftig eurocent.
door Astrid Meyer
Een aantal meiden was langs de deuren gegaan om te vragen of zij de kerstboom weg mochten brengen. En de bomen die reeds buiten waren gezet in de buurt, namen zij graag mee. ,,We hebben nu vijftien kerstbomen ingeleverd.’’ De gemeentemedewerkers gooiden deze op een grote stapel en af en toe kwam een wagen deze vast meenemen. Een meneer sjouwde zijn kerstboom naar een inzamelpunt in hoop dat hij onderweg kinderen zou tegenkomen die deze van hem wilden overnemen. Die waren er niet en hij kreeg zelfs het geld aangeboden: ,,Geef die vijftig cent maar aan het eerstvolgende kind dat een kerstboom komt inleveren.”
ACHTER DE SKELTER OF FIETS
In andere wijken zag je op verschillende plekken kinderen bezig. Achter de skelter of aan een fiets gebonden, in een trolley of gewoon het hele eind lopend en trekkend probeerden zij de kerstboom mee te krijgen. Met het mooie weer zat de stemming er goed in, ook al was het toch wel vermoeiend. ,,Ik heb al vijf kerstbomen ingezameld, maar weet nog niet wat ik met het geld ga doen’’, gaven meerdere kinderen aan. Anderen wisten het wel: ,,Samen met m’n broertje gaan we door de hele wijk. We hebben er echt al heel veel, mama bewaart het geld tot we thuis zijn. Ik spaar voor een laptop.’’
En soms kregen de kinderen advies om de beloning voor het werk aan uit te geven. ,,Zo, kerstboom is weggebracht. Nu mag je van het geld wat snoepjes halen’’, aldus een mamma die blij was dat de boom eindelijk op z’n eindbestemming was. ,,Er is ook een mevrouw die al zo’n zestig kerstbomen heeft verzameld bij haar thuis. Die gaan we bij haar ophalen. Zoveel bomen hoef je niet zelf te sjouwen’’, gaven de gemeentemedewerkers aan. Wie het inzamelmoment gemist heeft, kan de kerstboom ook bij Het Waardepunt inleveren aan de Wageningselaan. Dit kost geen brengpunten, maar reserveer wel een tijdslot en vergeet de milieupas niet.






















