
Jeu de boulestoernooi voor goed doel: ‘Boules, Beers & BBQ voor Buitenzorg’
23 mei 2024 om 07:33 Maatschappelijk Tips van de redactie Tips van de redactieVEENENDAAL Een sportief jeu de boules-toernooi met enthousiaste deelnemers. Speciaalbier en een smakelijke, gezellige barbecue. Lokale ondernemers die hun handen ineenslaan voor het goede doel en hopelijk mooi weer. En dat alles op de locatie van het goede doel zelf: de jeu de boules-banen van Buitenzorg in Veenendaal West. Dat zijn de ingrediënten van de eerste Boules, Beers & BBQ op zaterdag 25 mei.
door Arjan van den Berg
Het idee ontstond bij Frank Roseboom. Als Schoenmaker aan Huis kijkt hij bij mensen thuis welke orthopedisch verantwoorde schoenen het beste bij iemand passen. Zo helpt hij mensen letterlijk en figuurlijk weer op weg. Hij zet zich in voor de regio en dat doet hij ook graag voor de wijk. Met de tennisvereniging waarvan hij lid is, worden wel vaker evenementen georganiseerd. Met de kinderen komt hij regelmatig bij Stichting Buitenzorg, waar de dieren altijd een geliefde attractie van de kids zijn.
SPORT EN LEKKERS
Een biertje en een paar gesparde ideeën later, leverde de medewerking van de Stadsbrouwerij Veenendaal op. En wat past er nu beter bij een gezellige middag, nu de zon zich steeds meer van haar warmste kant laat zien? Daar haakte Joops BBQ weer bij aan. Dat zijn dan ook de drie organiserende ondernemers van het benefiet, maar de groep ondersteunende partijen en sponsoren is groter; iedereen helpt mee om er een succes van te maken.
Een rondje langs de Ellekoot leverde meteen al een aantal spontane toezeggingen op. De eerste overleggen waren vorig jaar september en de organisatie is de laatste weken in een stroomversnelling gekomen.
Het toernooi is van 13.00 tot 17.00 uur en bestaat uit acht teams die een gooi zullen doen naar de titel. Elk team bestaat uit een lid van Les Sabots en Stichting Buitenzorg en een enthousiaste liefhebber. Daarna is er rond 18.00 uur een loterij met mooie prijzen, die beschikbaar zijn gesteld door de sponsors.
BIJDRAGE
De toegang is gratis. De opbrengst van het verkochte bier en het vlees voor de barbecue gaat naar het goede doel van deze editie: de renovatie van de dierenverblijven van Stichting Buitenzorg aan het Ruisseveen.
,,We hopen dit elk jaar te gaan doen met steeds en ander goed doel. We vinden het leuk om wat bij te dragen in onze buurt en we willen er graag een leuke dag van maken. We hopen natuurlijk op mooi weer en dat er veel mensen komen om de teams aan te moedigen. Kinderen zijn ook welkom een daar hebben we ook leuke dingen voor georganiseerd, zoals een goochelaar”, vertelt Roseboom.
Ideeën voor goede doelen en zeker ook lokale ondernemers die mee willen doen met sponsoring (bij een volgende editie) zijn van harte welkom. Meer informatie, doneren, aanmelding, verkoop van loten en bierpakketten op www.boulesbeersbbq.nl.















