
Reinaerde heeft Dominee Riekelhof in gebruik genomen
31 mei 2024 om 20:24 Lokaal Deel je nieuwsHet kerkje Eben Haeëzer aan de Zandstraat was ooit in gebruik als Christelijke Gereformeerde Kerk, in eerste aanleg uit 1865 en uitgebreid in 1911 is recentelijk uitgebreid gerestaureerd en in gebruik genomen. Tomorrow, het erfgoedbedrijf van Johan van den Essenburg heeft samen met Van Milt Restaurateurs uit Lunteren het project aangepakt en het is een fantastisch mooi gerestaureerd pand geworden. In mei 2023 is het overgedragen aan Reinaerde, die aan de 23 bewoners zorg zal verlenen.
Veenendaal –Reinaerde gebruikt het oude kerkje en de omliggende huisjes voor het wonen met begeleiding voor (jong) volwassenen met een (licht) verstandelijke beperking en soms aanvullende psychische problematiek.
“Wij begeleiden en verzorgen hier 23 mensen met een beperking”, vertel Cynthia. Zij is al 17 jaar begeleider bij Reinaerde. “Sommigen van hen woonden nog thuis en zijn hier geplaatst. Anderen komen van locatie de Ghandistraat. Er wonen zeven mensen in het gerestaureerde kerkje, de anderen wonen in huisjes erom heen. Er is 24/7 begeleiding in de Dominee Riekelhof en eten doen we gezamenlijk in de kerk, daar hebben we een prachtige keuken met alle moderne faciliteiten. Wat we niet hadden was een tuinset om lekker met de mensen buiten te zitten. Via de reguliere zorg of de gemeente kregen we dat niet voor elkaar. Maar in Veenendaal hebben we Stichting november 1981. Die graag mensen met een beperking wil helpen. We hebben ze aangeschreven en kregen meteen een positieve reactie. Vandaag (31 mei) hebben we de prachtige loungeset officieel in gebruik genomen.”
Het is niet alleen een grote loungebank, maar ook een mooie bijzettafel en een grote eettafel met acht stoelen met parasol. Daar kunnen de mensen met een beperking lekker met elkaar chillen.
Marianne werkt al 15 jaar als begeleider bij Reinaerde en vertelt: “Deze prachtige locatie ligt dicht bij het centrum, zodat de mensen gezellig het dorp in kunnen lopen in hun vrije tijd. Want de meeste van onze cliënten werken overdag.”
Kim is één van de bewoners van het oude kerkje: “Ik ben hier gekomen van uit de Ghandi- straat. Het is hier veel leuker en mooier. Ik ga elke dag (behalve woensdag) op de fiets naar mijn werk bij het Arbeidscentrum aan de Grote Pekken. Ik werk achter de naaimachine, dat vind ik leuk.”
Kees van Hal is voorzitter van Stichting november 1981 en vertelt: “We kregen dit verzoek van Reinaerde en hebben dat tijdens een vergadering een prima idee gevonden. De buitenmeubels kosten 5.500 euro en we hebben dat met veel plezier uitgegeven voor dit project.”
Cynthia en Marianne: “Wat zijn we blij met de mooie tuinmeubelen. Super bedankt voor dit cadeau waar wij met zijn allen van kunnen genieten.”
Greet Vallee.















