Afbeelding
Jan van den Brink

Paul Lavender gekozen tot kunstenaar van het jaar in de gemeente Rhenen

10 september 2023 om 11:00 Kunst

RHENEN Tijdens het drukke Open Monumenten 2023 programma in Rhenen werd ook de verkiezing Kunstenaar van het jaar 2023 gekozen. Een 17-tal kunstenaars deed dit jaar een gooi naar de titel, die ging naar Paul Lavender.

De werken van deze kunstenaars werden vrijdagavond 22 september opgehangen of neergezet of opgebouwd in de Cunerakerk. Een 4-koppige jury bestaande uit Henk Drok, als voorzitter van Culturele Regio Wijk bij Duurstede, Heuvelrug en Rhenen, wethouder Dick Poortinga, Jorna Kniese (bestuurslid Stadsmuseum Rhenen) en kunstenaar Pascal van GijtenbeekJorna Kniese was niet aanwezig. 

Gezien de kwaliteit van de kunstwerken kreeg de jury pittige klus voorgeschoteld. De kunst was vrij divers. Zoals steen, keramiek, schilderijen, fotowerk, gedichten en installaties en uiteraard de invalshoeken waren ook divers. 

Over wie Kunstenaar van het jaar 2023 werd, was de jury unaniem. Die titel ging naar Paul Lavender. Renske de Vries was nummer 2 en Willemien Schouten nummer 3. In de tuin van Stadsmuseum Rhenen werden de prijzen uitgereikt. De werkgroep Kunst van het Cultuurplatform Rhenen hoopt op een nog grotere deelname volgend jaar.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie