
Dertigste Classic Races Veenendaal op industrieterrein De Faktorij
11 augustus 2025 om 07:35 Evenementen Tips van de redactie Nieuws uit VeenendaalVEENENDAAL Op industrieterrein De Faktorij werd zaterdag 9 augustus voor de 30ste keer de racedemo Classic Races Veenendaal gehouden. Vrijdagavond 8 augustus waren de inschrijving en blaastest voor de deelnemende coureurs in de pitsstraat. Aansluitend volgde een training voor de verschillende motorklassen over het stratenparcours.
De renners brachten de nacht door in tenten en motorhomes en komen uit verschillende landen in Europa. In het kader van 200 jaar ‘Veenendaal zelfstandige gemeente’, werden allerlei evenementen gehouden en bedacht. Het idee om iets met motoren te gaan doen komt uit het Gelderse Hengelo, waar racedemo’s met klassieke wegracemotoren werden gehouden. Na enkele proeven hiermee in Veenendaal werd een geschikte locatie gevonden op De Faktorij. Met medewerking van reeds bestaande organisaties, zoals vrijwilligers van MAC (motor auto en bromfietsclub) Veenendaal werd in augustus 1995 de eerste klassieke racedemo, toen nog op een woensdag, gehouden. Sindsdien wordt de demo jaarlijks op de tweede zaterdag in augustus verreden.
Ter gelegenheid van deze dertigste editie is een herinneringsplaquette gemaakt. Hans van Walsem, voorzitter van de organiserende Stichting Klassieke Motorsport Veenendaal, mocht namens CRV een extra grote uitgave van deze plaquette in ontvangst te nemen.
Om 12.45 uur was er de start van de 350cc klasse, de eerste manche. Langs het circuit waren stevige hooibalen geplaatst en een legertje van vrijwilligers en officials in felgekleurde hesjes met ieder hun eigen taak, zorgde voor een goede gang van zaken op en rond het circuit. Tot enige hilariteit en grote schrik van de beveiliging verscheen plotseling een bakfiets uit het niets tijdens de races op het circuit, en verdween iets verderop in een bedrijfspand. Om 18.00 uur werden de prijzen uitgereikt in het clubgebouw van de AXA Valleirenners.

























