
Marokkaanse Muziekavond vormt feestelijke afsluiting van bijzonder wijkcultuurtraject
2 juni 2026 om 06:24 Activiteiten Nieuws uit VeenendaalVEENENDAAL Met een sfeervolle Marokkaanse Muziekavond heeft MAAK. Veenendaal onlangs een bijzonder wijkcultuurparticipatietraject feestelijk afgesloten. De afgelopen maanden maakten inwoners uit verschillende wijken kennis met uiteenlopende culturele activiteiten, waarbij verbinding en het delen van verhalen centraal stonden.
Veenendalers konden in hun eigen wijk meedoen aan workshops zoals Bollywood-dans, henna art, mozaïeken, hoorspel maken, darbuka (Arabische trommel) en meer. De activiteiten brachten mensen met diverse achtergronden samen.
Wijkcultuurcoach Arkia El Kaddouri van MAAK. Veenendaal kijkt met trots terug op het traject: ,,Wat ik in deze periode opnieuw heb geleerd, is dat cultuur veel meer is dan alleen muziek of een activiteit. Het betekent ook het behouden van waarden, verhalen, tradities en geschiedenis. Zonder cultuur verliezen we juist een deel van wie we zijn. Cultuur vertelt ons verhaal en verbindt generaties met elkaar.”
(de tekst gaat onder de foto verder)
![]()
Volle theaterzaal in Spectrum - Gwyneth Cook
Volgens El Kaddouri liet het traject zien hoe cultuur mensen kan raken en verbinden. Muziek, dans, creativiteit, geuren en smaken riepen herinneringen op en brachten mensen dichter bij elkaar. Juist door te kiezen voor laagdrempelige en soms kleinschalige activiteiten ontstond er ruimte voor persoonlijke ontmoetingen en waardevolle gesprekken.
CREATIVITEIT, MUZIEK EN ONTMOETING
Tijdens de afsluitende muziekavond kwamen alle elementen van het traject samen. Spectrum was sfeervol aangekleed met rijk gedetailleerde Arabische lampen en prachtig gedekte tafels. Bezoekers genoten van authentieke Marokkaanse hapjes, waaronder kip briwat, gevulde msemen (pannenkoekjes), loempia’s en verse muntthee.
Daarnaast konden gasten deelnemen aan creatieve activiteiten zoals Arabische kalligrafie, origami en stonepainting. Om ontmoeting te stimuleren lagen op de tafels kaartjes met gespreksstarters, die zorgden voor mooie gesprekken tussen bezoekers.
(de tekst gaat onder de foto verder)
![]()
Cheb Abdelghani met Moulay Ahmed el Alaoui en band - Gwyneth Cook
Ook wethouder Dylan Lochtenberg was aanwezig. Hij waagde zich aan Arabische kalligrafie en schreef het woord ‘liefde’. Volgens de workshopleidster bleek hij daar opvallend veel talent voor te hebben.
Buikdanseres Deva van Sheila’s Buikdanscentrum verzorgde een indrukwekkende dansshow en wist daarbij ook verschillende gasten enthousiast met haar mee te laten dansen.
(de tekst gaat onder de foto verder)
![]()
Buikdanseres Deva - Gwyneth Cook
Een bijzonder moment was de ontvangst van de eregasten Si Omar Giarie, Consul-Generaal van het Koninkrijk Marokko, en Si Abdou el Kadiri, Secretaris-Generaal door Arkia El Kaddouri en cultuurmakelaar Nicoline Pouwer. De heren genoten zichtbaar van het energieke, muzikale programma dat werd verzorgd door Veense zanger Cheb Abdelghani, samen met zijn broer Moulay Ahmed el Alaoui en hun band.
Met deze feestelijke avond kwam een succesvol traject ten einde, waarin cultuur werd ingezet als middel om inwoners met elkaar te verbinden. MAAK. Veenendaal kijkt dan ook met trots terug op een project waarin niet alleen verschillende culturen werden ontdekt, maar vooral nieuwe verbindingen tussen Veenendalers zijn ontstaan.
![]()
Si Omar Giarie, Consul-Generaal van het Koninkrijk Marokko, en Si Abdou el Kadiri, Secretaris-Generaal samen met wijkcoach Arkia El Kaddouri en cultuurmakelaar Nicoline Pouwer - Gwyneth Cook
















