
Kalme jaarwisseling in Rhenen
7 januari 2025 om 07:28 Activiteiten Nieuws uit RhenenRHENEN In Rhenen was er rond de jaarwisseling van alles te doen. De Rotary organiseerde een boeiend Cuneraconcert met een optreden van het Nationaal Jeugd Orkest. Atletiekclub Arena hield haar jaarlijkse oliebollenloop. Symfonisch Blaasorkest Ons Genoegen opende het nieuwe jaar met een zeer geslaagd en spannend concertprogramma, in de grote hal van het gemeentehuis. De hamvraag bleef: hoe zou de jaarwisseling in Achterberg dit jaar verlopen?
door Sander van Opstal
Tijdens de jaarwisseling 2024-2025 waren in Achterberg zowel de ‘nieuwe’ burgemeester Géran Kaai als wethouder Gert van Laar op meerdere momenten lijfelijk aanwezig. Het was en bleef rustig in Achterberg. Tijdens de nieuwjaarsreceptie van het gemeentebestuur van Rhenen verwoordde de burgemeester Géran Kaai zijn conclusies als volgt: ,,Met trots kijk ik terug op een feestelijke en rustige jaarwisseling in onze gemeente. In Achterberg is dit jaar een initiatief van verschillende lokale ondernemers zeer geslaagd gebleken. Er is een heel feestelijk Oud en Nieuw voor iedereen van gemaakt. Een mooi voorbeeld hoe saamhorigheid leidt tot succes. Veel waardering voor iedereen die zich hiervoor heeft ingezet!”
Tal van inwoners van Achterberg gaven al meerdere jaren aan ongelukkig te zijn met de manier waarop de jaarwisselingen in Achterberg verliepen. In een enkel jaar moest zelfs de ME ingezet worden. Kennelijk is nu eindelijk de formule gevonden om een goede jaarwisseling te hebben voor jong en oud zonder allerlei narigheid. Die formule is: stevige gesprekken in het dorpshuis, duidelijke locaties waar wel activiteiten mogen en waar niet, en de inzet van lokale ‘buurtvaders’. Men zei: ,,We hebben de jeugd op vaderlijke wijze aangepakt”. Kennelijk is dit de aanpak die werkt. Maar niet te vergeten: ook veel waardering voor de jeugd, die dit alles goed oppakte en volop meewerkte in de nieuwe situatie.














