Het uitzetten van de vissen trok opnieuw de nodige aandacht. (Foto: Nico van Ginkel)
Het uitzetten van de vissen trok opnieuw de nodige aandacht. (Foto: Nico van Ginkel)

Nieuwe goudvissen voor de Brouwersgracht

4 mei 2017 om 11:54 Algemeen


VEENENDAAL - Hans van Manen heeft de Brouwersgracht in Veenendaal weer voorzien van nieuwe vissen. Woensdagmiddag zette hij de goudwindes uit om de weggehaalde goudvissen te compenseren.  

Vijvers

Er zwemmen nu in de drie gesloten compartimenten zo’n 325 goudwindes rond. De 92 goudvissen die hij met enkele anderen vorig jaar uitzette in de Brouwersgracht, moest hij weghalen op last van het ministerie. Goudvissen horen als exotische dieren niet thuis in een gracht, stelt de overheid. Een Veenendaalse dierenwinkel zorgde er voor dat ze tegen een symbolisch bedrag werden ondergebracht in particuliere vijvers.

Opbrengst

De tweehonderd goudwindes die ook in 2015 te water waren gelaten in de gracht, mochten blijven. De ruim honderd nieuwe goudwindes heeft buurtbewoner Van Manen gekocht met de opbrengst van de verkochte goudvissen en van het geld van enkele sponsors.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie